Golovin CSKA yoshlarining o‘yinini maqtadi
Rossiya milliy terma jamoasi futbolchisi Aleksandr Golovin joriy mavsumda CSKA jamoasining o‘yinlarini kuzatayotgani haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu mavsumda u hali «armeyets» o‘yinlarini to‘liq ko‘rmagan, biroq o‘yinlar va gollar yig‘indisini tomosha qilgan. Sobiq CSKA futbolchisi jamoaning yosh futbolchilari o‘yinini ijobiy baholadi.
Golovin aytishicha, yoshlar CSKAda yaxshi darajada futbol namoyish qilmoqda. Bu holatni u quvonch bilan qabul qiladi, chunki kelajakda ko‘proq iste’dodli va yosh futbolchilarni ko‘rishni istaydi.
Ushbu fikr faqat CSKA uchun emas, balki boshqa klublar uchun ham muhimdir. Bu esa mamlakat futbolining kelajagi uchun katta ijobiy omil hisoblanadi.
Aleksandr Golovin CSKA tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. 2018 yil yozida yarim himoyachi Moskva klubini tark etib, «Monako»ga ko‘chib o‘tgan.
U «qizil-oq» jamoada sakkizinchi mavsumini o‘tkazmoqda. Hozirda Rossiya terma jamoasi BetBoom do‘stlik uchrashuvlariga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Головин похвалил игру молодежи ЦСКА
Футболист сборной России Александр Головин ответил на вопрос о том, что в этом сезоне он следит за играми команды ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в этом сезоне он еще не смотрел полные матчи «армейцев», но наблюдал за играми и суммарным количеством голов. Бывший футболист ЦСКА положительно оценил игру молодых игроков команды.
Головин отметил, что молодежь в ЦСКА демонстрирует хороший уровень футбола. Он воспринимает это с радостью, так как хочет видеть больше талантливых и молодых футболистов в будущем.
Это мнение важно не только для ЦСКА, но и для других клубов. Это является большим положительным фактором для будущего футбола страны.
Александр Головин является воспитанником ЦСКА. Летом 2018 года полузащитник покинул московский клуб и перешел в «Монако».
Он проводит восьмой сезон в «красно-белой» команде. В настоящее время сборная России готовится к товарищеским матчам BetBoom.