CSKA Agapov transferi bo‘yicha muzokaralarni tasdiqladi
Matbuotda himoyachi Ilya Agapovning CSKA jamoasidan "Akron" klubiga o‘tishi mumkinligi haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva klubining kommunikatsiya bo‘limi rahbari Kirill Breydo Agapov bo‘yicha muzokaralar olib borilayotgani haqidagi savolga javob berdi. U bu ma’lumotni tasdiqladi.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Ilya Agapov ijarada bo‘lib, "Pari NN" jamoasida o‘ynagan. Transfermarkt portali mutaxassislari 24 yoshli futbolchini bir million yevroga baholamoqda.
Shuningdek, "Akron" joriy mavsumda Premyer-liga turnir jadvalida 13-o‘rinda turibdi. Agapovning ushbu klubga o‘tishi jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qilishi kutilmoqda.
Hozirgi vaqtda muzokaralar davom etmoqda va kelajakdagi qarorlar yaqinda aniq bo‘ladi. Futbolchi va klub o‘rtasida kelishuv amalga oshsa, bu transfer sport jamoatchiligi tomonidan ijobiy qarshi olinishi ehtimoli yuqori.

CSKA подтвердила переговоры по трансферу Агапова
В прессе появились сведения о возможном переходе защитника Ильи Агапова из ЦСКА в клуб «Акрон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководитель отдела коммуникаций московского клуба Кирилл Брейдо ответил на вопрос о ведении переговоров по Агапову. Он подтвердил эту информацию.
Во второй половине прошлого сезона Илья Агапов выступал на правах аренды за команду «Пари НН». Специалисты портала Transfermarkt оценивают 24-летнего футболиста в один миллион евро.
Кроме того, «Акрон» в текущем сезоне занимает 13-е место в турнирной таблице Премьер-лиги. Переход Агапова в этот клуб ожидается для укрепления оборонительной линии команды.
В настоящее время переговоры продолжаются, и ближайшее время будут приняты окончательные решения. Если будет достигнуто соглашение между футболистом и клубом, этот трансфер, вероятно, будет положительно воспринят спортивным сообществом.