Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasining darvozaboni David Volk o‘zini asosiy darvozabon deb hisoblashini so‘rashganda javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bunday kategoriyalar haqida o‘ylamasligini, yana maydonga chiqish imkoniyati tug‘ilgani uchun juda xursand ekanligini ta’kidladi. Volkning so‘zlariga ko‘ra, o‘zini namoyon qilish va o‘yin ko‘rsatish uchun vaqt borligi juda muhimdir.
Futbolchi shuningdek, o‘yin amaliyotining yetishmasligi sababli hech kimga norozi bo‘lish kerak emasligini, avvalo o‘ziga qarash lozimligini aytdi. Hozirgi mavsumda 24 yoshli Volk barcha turnirlarda to‘rtta o‘yin o‘tkazdi, beshta gol o‘tkazib yubordi va ikki marta darvozasini daxlsiz saqlay oldi.
Keyingi o‘yinda «Dinamo» 12 sentyabrda maydonga chiqadi. Ularning raqibi Kazan shahrining «Rubin» jamoasi bo‘ladi.
Jamoa va darvozabon uchun bu o‘yin muhim ahamiyatga ega. Rasmiy musobaqalarda o‘zini ko‘rsatish imkoniyati har bir futbolchi uchun katta ahamiyatga ega hisoblanadi.

Волк: Есть возможность выйти на поле снова
Вратарь команды «Динамо» из Махачкалы Давид Волк ответил на вопрос о том, считает ли он себя основным голкипером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что не думает о таких категориях и очень рад, что появилась возможность снова выйти на поле. По словам Волка, очень важно иметь время, чтобы проявить себя и показать игру.
Футболист также отметил, что из-за недостатка игровой практики никто не должен быть недоволен, прежде всего нужно заботиться о себе. В текущем сезоне 24-летний Волк провел четыре матча во всех турнирах, пропустил пять голов и дважды сохранил свои ворота в неприкосновенности.
В следующем матче «Динамо» выйдет на поле 12 сентября. Их соперником станет команда «Рубин» из Казани.
Эта игра имеет большое значение для команды и вратаря. Возможность проявить себя в официальных соревнованиях очень важна для каждого футболиста.