Fernando Kostantsa "Krylya Sovetov" jamoasidan, o‘zining milliy terma jamoaga chaqirilishini orzu qilayotganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi "Zenit" jamoasining ikki vakili, Duglas Santos va Luis Enrike Braziliya terma jamoasiga chaqirilganidan mamnunligini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holat Rossiya chempionatiga nafaqat mamlakat ichida, balki tashqarisida ham katta e’tibor qaratilayotganidan dalolat beradi.
Kostantsa har bir braziliyalik uchun terma jamoada o‘ynash va o‘z vatanini xalqaro maydonda ifodalash tabiiy istak ekanligini ta’kidladi. U shuningdek, murabbiy Karlo Anchelottining e’tiborini o‘ziga tortishni va milliy terma jamoada o‘ynashni xohlayotganini bildirdi.
Anchelotti boshchiligidagi jamoa 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida ishtirok etadi. 5 sentyabr kuni ular Chili terma jamoasi bilan, 10 sentyabrda esa Boliviya terma jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi.

Фернандо Костанца хочет быть вызван в сборную Бразилии
Фернандо Костанца из команды "Крылья Советов" заявил, что мечтает быть вызванным в национальную сборную. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист выразил радость по поводу вызова в сборную Бразилии двух представителей команды "Зенит" — Дугласа Сантоса и Луиса Энрике. По его словам, это свидетельствует о том, что чемпионат России привлекает большое внимание не только внутри страны, но и за её пределами.
Костанца подчеркнул, что для каждого бразильца естественным желанием является играть в сборной и представлять свою родину на международной арене. Он также отметил, что хочет привлечь внимание тренера Карло Анчелотти и играть в национальной сборной.
Команда под руководством Анчелотти примет участие в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. 5 сентября они сыграют с командой Чили, а 10 сентября — с командой Боливии.