Muhammadjavoda Hosseynnejad Dinamoda qoladi
Gazizovning so‘zlariga ko‘ra, futbolchiga bir nechta klublar qiziqish bildirgan, ammo muzokaralar aniq natijaga olib kelmagan. U ta’kidlashicha, Hosseynnejad jamoaning yetakchilaridan biri bo‘lib, hozirda "Dinamo" uchun juda muhim o‘yinchidir.
Gazizov shuningdek, javob berishicha, Javod bilan bir nechta klublar bog‘langan, ammo hech qanday konkret kelishuvga erishilmagan. U qishda jamoada qoladi, keyingi holat esa vaqt o‘tishi bilan aniq bo‘ladi.
22 yoshli Eronlik futbolchi 2024 yil avgust oyida Mahachkalaga ko‘chib kelgan. Mahachkaliklar navbatdagi o‘yinini 12 sentyabr kuni Kazan shahrining "Rubin" jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Shu tariqa, jamoa rahbariyatining maqsadi yetakchi futbolchini saqlab qolish va jamoaning kuchini oshirishdir. Bu esa "Dinamo"ning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega.

Мухаммаджавода Хоссейннежад останется в Динамо
По словам генерального директора команды "Динамо" из Махачкалы Шамиля Газизова, иранский полузащитник Мухаммаджавода Хоссейннежад не покинет команду до конца 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Газизова, несколькими клубами проявлялся интерес к футболисту, однако переговоры не привели к конкретному результату. Он подчеркнул, что Хоссейннежад является одним из лидеров команды и в настоящее время очень важным игроком для "Динамо".
Газизов также ответил, что с Джаводом связывались несколько клубов, но никаких конкретных соглашений достигнуто не было. Он останется в команде зимой, а дальнейшая ситуация прояснится со временем.
22-летний иранский футболист переехал в Махачкалу в августе 2024 года. Следующий матч махачкалинцы проведут 12 сентября против команды "Рубин" из Казани.
Таким образом, цель руководства команды — сохранить ведущего футболиста и усилить состав команды. Это имеет важное значение для будущих успехов "Динамо".