Kuchaev: Alba haqida tarqalgan mish-mishlar noto‘g‘ri
«Rostov» jamoasining yarim himoyachisi Konstantin Kuchaev klub bosh murabbiyi Jonatan Alba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda mutaxassisning yomon natijalar tufayli klubni tark etishi mumkinligi aytilmoqda. Kuchaev «RB Sport»ga bergan intervyusida so‘nggi vaqtlarda ommaviy axborot vositalarini o‘qimasligini, chunki bu unga keraksiz ma’lumotlarni boshiga solishini aytdi.
Shuningdek, «Rostov» jamoasi Rossiya chempionatining so‘nggi yetti turida faqat bir marta g‘alaba qozongan. Bu g‘alaba uy maydonida «Pari NN» jamoasiga qarshi bo‘lib, hisob 1:0 bo‘lgan.
Hozirgi vaqtda Rossiya chempionatining turnir jadvalida «Rostov» 14-o‘rinda turibdi. Bu o‘rin o‘yinlar natijasida play-off o‘yinlariga chiqish imkonini beruvchi zona hisoblanadi.
Jamoa hozirga qadar jami besh ochko to‘plagan. Natijalar jamoa uchun qoniqarli emas va murabbiyning kelajagi haqida savollar paydo bo‘lmoqda.

Кучаев: Распространённые слухи об Альбе неверны
Полузащитник команды «Ростов» Константин Кучаев высказался о главном тренере клуба Джонатане Альбе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время ходят слухи, что специалист может покинуть клуб из-за плохих результатов. В интервью «РБ Спорт» Кучаев рассказал, что в последнее время не читает СМИ, так как это нагружает его ненужной информацией.
Кроме того, команда «Ростов» в последних семи турах чемпионата России одержала победу всего один раз. Эта победа была на домашнем поле против команды «Пари НН» со счётом 1:0.
В настоящее время в турнирной таблице чемпионата России «Ростов» занимает 14-е место. Эта позиция позволяет выйти в зону плей-офф по итогам игр.
Команда набрала всего пять очков. Результаты не удовлетворяют команду, и возникают вопросы о будущем тренера.