Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin himoyachi Georgiy Jikiyani milliy jamoaga nomzod sifatida ko‘rib chiqadimi degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jikiya hozirda Turkiyaning Antalyaspor klubida o‘ynamoqda. Karpinning so‘zlariga ko‘ra, har doim barcha futbolchilarga imkoniyat borligi aytiladi.
U o‘ynashi mumkin va milliy jamoaga chaqirilishi ehtimoldan xoli emas. Bu imkoniyat mavjudligi yuz foiz aniq.
Oxirgi bor Georgiy Jikiya Rossiya terma jamoasi safida 2023 yil oktabr oyida maydonga tushgan. Hozirda 31 yoshdagi futbolchi Turkiya chempionatida Antalyaspor jamoasi tarkibida to‘rt o‘yinda ishtirok etgan.
Shuningdek, 2024 yil 4 sentabr kuni Rossiya terma jamoasi o‘z maydonida BetBoom do‘stlik o‘yini doirasida Iordaniya terma jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Ushbu o‘yin milliy jamoaning tayyorgarlik jarayonida muhim ahamiyatga ega.

Карпин может вызвать Джикию в сборную России
Главный тренер сборной России Валерий Карпин ответил на вопрос, рассматривает ли он защитника Георгия Джикию в качестве кандидата в национальную команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время Джикия играет за турецкий клуб Антальяспор. По словам Карпина, всегда говорится, что у всех футболистов есть шанс.
Он может играть, и его вызов в сборную не исключён. Эта возможность существует на сто процентов.
В последний раз Георгий Джикия выходил на поле в составе сборной России в октябре 2023 года. Сейчас 31-летний футболист принял участие в четырёх матчах чемпионата Турции за Антальяспор.
Кроме того, 4 сентября 2024 года сборная России проведёт на своём поле товарищеский матч BetBoom против сборной Иордании. Эта игра имеет важное значение в подготовительном процессе национальной команды.