Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin hozirgi vaqtda jamoani o‘yinlarga tayyorlash ancha osonlashganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar endi uning talablarini tezroq eslay boshlashgan, chunki jamoaning asosiy tarkibi shakllangan. Karpin aytishicha, ikki yil oldingiga qaraganda hozir vaziyat osonroq.
Futbolchilar pressink, himoya va hujum kabi taktikalarga tezroq moslashmoqda. Shuningdek, oldingi kabi tez-tez o‘zgarishlar bo‘lmayapti.
Jamoaning asosiy tarkibi aniq va bu tayyorgarlik jarayonini soddalashtirmoqda. 4 sentabr, payshanba kuni Rossiya terma jamoasi o‘z maydonida BetBoom do‘stlik uchrashuvida Iordaniya terma jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi va "Lukoyl Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasi LiveResult portali tomonidan taqdim etiladi.
Shuningdek, sentabr oyida Rossiya terma jamoasining ikkinchi raqibi Qatar terma jamoasi bo‘lishi rejalashtirilgan. Bu o‘yinlar jamoaning yanada mustahkamlanishi va tayyorgarlik darajasini oshirishga xizmat qiladi.

Карпин: Подготовка сборной России стала проще
Главный тренер сборной России Валерий Карпин отметил, что сейчас подготовка команды к играм стала значительно проще. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, футболисты теперь быстрее начинают запоминать его требования, так как основной состав команды сформирован. Карпин утверждает, что ситуация сейчас проще, чем два года назад.
Игроки быстрее адаптируются к тактикам, таким как прессинг, защита и атака. Также, в отличие от прошлого, изменения происходят не так часто.
Основной состав команды ясен, и это упрощает процесс подготовки. 4 сентября, в четверг, сборная России проведет на своем поле товарищеский матч с командой Иордании.
Игра начнется в 20:00 по московскому времени и пройдет на стадионе «Лукойл Арена». Текстовую трансляцию этого матча предоставит портал LiveResult.
Кроме того, во второй половине сентября запланирован матч сборной России против команды Катара. Эти игры послужат укреплению команды и повышению уровня подготовки.