Syomin: Rossiya Iordaniya va Qatarni yengishi kerak
Mashhur murabbiy Yuri Syomin Rossiya terma jamoasining BetBoom do‘stona o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Syomindan milliy jamoaning Iordaniya va Qatarga qarshi o‘yinlaridan nimalarni kutayotgani so‘raldi. U o‘z fikrida terma jamoaning uzoq vaqt o‘ynamaganini ta’kidladi va bu o‘yinlar jamoaning hozirgi holatini aniqlash uchun yaxshi sinov bo‘lishini aytdi.
Syominning so‘zlariga ko‘ra, Qatar jamoasi Iordaniyadan kuchliroq, lekin Rossiya terma jamoasi ikkala raqib ustidan ham g‘alaba qozonishi lozim. Rossiya terma jamoasi 4 sentyabr kuni Lukoil Arenada Iordaniya jamoasini qabul qiladi.
Uch kun o‘tib, 7 sentyabrda Valeriy Karpinning jamoasi safarda Qatarga qarshi maydonga tushadi. UEFA va FIFA tomonidan qo‘yilgan cheklovlar sababli Rossiya terma jamoasi faqat do‘stona o‘yinlar o‘tkazishi mumkin.
2025 yil oxirigacha Valeriy Karpinning jamoasi Iroq, Boliviya, Peru va Chili terma jamoalari bilan ham o‘yinlar o‘tkazadi. Bu o‘yinlar jamoaning jahon futbolidagi holatini yaxshilashga xizmat qiladi va yangi strategiyalarni sinash imkonini beradi.

Сёмин: Россия должна победить Иорданию и Катар
Известный тренер Юрий Сёмин высказался о товарищеских матчах сборной России с BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сёмина спросили, чего он ожидает от матчей национальной команды против Иордании и Катара. В своём мнении он подчеркнул, что сборная долго не играла, и эти игры станут хорошим испытанием для определения текущего состояния команды.
По словам Сёмина, команда Катара сильнее Иордании, но сборная России должна одержать победу над обоими соперниками. 4 сентября сборная России примет команду Иордании на стадионе ЛУКОЙЛ Арена.
Через три дня, 7 сентября, команда Валерия Карпина сыграет в гостях против Катара. Из-за ограничений, наложенных УЕФА и ФИФА, сборная России может проводить только товарищеские матчи.
До конца 2025 года команда Валерия Карпина также проведёт игры с национальными сборными Ирака, Боливии, Перу и Чили. Эти матчи помогут улучшить положение команды в мировом футболе и дадут возможность опробовать новые стратегии.