Iordaniya murabbiyi Rossiya bilan o‘yinni tushuntirdi
Iordaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Jamal Sellami Rossiya terma jamoasi bilan o‘tkaziladigan BetBoom do‘stlik o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya terma jamoasida yuqori malakali futbolchilar o‘ynaydi. U ayniqsa, kuchli himoyachilar va ikki yuqori darajadagi hujumchini alohida ta’kidladi.
Sellami jamoasi uchun bu omillarni yengib o‘tish muhimligini aytdi. Iordaniya jamoasi bosh murabbiyi o‘yinning jahon chempionatiga tayyorgarlik jarayonida futbolchilarga katta tajriba berishini ta’kidladi.
Ma’lumki, Iordaniya terma jamoasi kelasi yili ilk bor jahon chempionatida ishtirok etadi. Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasidagi BetBoom do‘stlik uchrashuvi 4 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 20:00da boshlanadi.

Тренер Иордании объяснил игру с Россией
Главный тренер сборной Иордании Джамал Селлами высказался о товарищеском матче BetBoom со сборной России. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По словам специалиста, в сборной России играют высококвалифицированные футболисты. Он особенно выделил сильных защитников и двух нападающих высокого уровня.
Селлами отметил, что для его команды важно преодолеть эти факторы. Главный тренер сборной Иордании подчеркнул, что игра даст игрокам большой опыт в процессе подготовки к чемпионату мира.
Известно, что сборная Иордании в следующем году впервые примет участие в чемпионате мира. Товарищеский матч BetBoom между сборными России и Иордании начнется 4 сентября в 20:00 по московскому времени.