Chernikov: Rossiya Iordaniya va Qatar bilan o‘ynaydi
Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Chernikov «Yevro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida qaysi terma jamoa bilan o‘ynashni istashi haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yaqin kelajakda Rossiya terma jamoasi Iordaniya va Qatar jamoalari bilan o‘yin o‘tkazadi. Iordaniya terma jamoasi haqida nazariy mashg‘ulotda ma’lumot berilgan.
Qatar esa jahon chempionatida ishtirok etgan kuchli jamoalardan biri hisoblanadi. Aleksandr terma jamoaga kelganda raqib kim bo‘lishidan qat’i nazar, o‘ynashga tayyor ekanini aytdi.
Albatta, har doim yuqori darajadagi jamoalar bilan o‘ynash qiziqarli, ammo raqiblar e’lon qilinganda qiziqish ortadi. Rossiya terma jamoasi bunday raqiblarni kuch bilan yenga oladimi, degan savolga u har doim maydonda yuz foiz kuch bilan o‘ynashini ta’kidladi.
FIFA reytingida Rossiya jamoasi yuqoriroq o‘rinda turishini biladi, lekin futbol maydonida hamma narsa ko‘rsatish kerak. Intervyuda Aleksandr eng ko‘p kim bilan o‘ynashni xohlashi haqida ham so‘raldi.
U Argentinalik terma jamoa bilan o‘ynashni orzu qilishini bildirdi. U jahon chempionatida Argentina jamoasini qo‘llab-quvvatlaganini aytdi.
Shuningdek, Portugaliya jamoasi bilan ham o‘ynashni istaydi. Ammo agar birini tanlash kerak bo‘lsa, bu Argentina ekanini aytdi.
Argentina jamoasi nimasi bilan jalb etadi, degan savolga u jamoa a’zolari bir-birini oiladek qo‘llab-quvvatlashini, ularning o‘yin uslubi agressiv va hujumkor ekanini ta’kidladi. Messi tashqari eng kuchli o‘yinchilar sifatida Otamendi, Fernandes, de Paul va Alvaresni ajratib ko‘rsatdi.
Aleksandr uzoq vaqtdan beri Argentina jamoasini yoqtiradi, Messiga va «Barselona» klubiga muxlislik qiladi. Messi «PSJ»da o‘ynaganda ham uni qo‘llab-quvvatlagan, hozir esa «Inter Mayami»dagi o‘yinini kuzatib boradi.
U yerda Messi yuqori saviyada o‘ynab, hayot va futboldan zavqlanmoqda. Statistikasi ham ajoyib.
Shuningdek, u yerda ikki marta chempionlikni qo‘lga kiritgan. Aleksandr Messini qanchadan beri kuzatib kelishini so‘raganda, yetti yoshidan Krishtianu Ronalduni yoqtirganini, to‘qqiz-o‘n yoshlarida esa «Barselona» va Messiga muxlislik qila boshlaganini aytdi.
U ikkala futbolchini ham hurmat qilishini ta’kidladi. Messi ko‘proq iste’dod, Ronalduning esa mehnat natijasi ekanligi haqidagi fikrga Aleksandr qo‘shildi.
Unga ko‘ra, Messi ham tinimsiz ishlaydi, ammo Ronalduning jismoniy tayyorgarligi boshqacha darajada. Ronalduning iste’dodi kamroq, lekin mehnati ko‘proq.

Chernikov: Россия сыграет с Иорданией и Катаром
Полузащитник сборной России Александр Черников в эксклюзивном интервью для сетевого издания «Евро-Футбол.Ру» рассказал, с какой сборной он хотел бы сыграть. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в ближайшем будущем сборная России проведёт матчи с командами Иордании и Катара. О сборной Иордании была предоставлена информация на теоретическом занятии.
Катар же считается одной из сильных команд, участвовавших в чемпионате мира. Александр отметил, что, приходя в сборную, он готов играть независимо от того, кто будет соперником.
Конечно, всегда интересно играть с командами высокого уровня, но интерес возрастает, когда объявляют соперников. На вопрос, сможет ли сборная России одолеть таких соперников силой, он подчеркнул, что всегда играет на поле на сто процентов.
Он знает, что сборная России занимает более высокое место в рейтинге ФИФА, но на футбольном поле нужно всё доказывать. В интервью Александра также спросили, с кем он больше всего хотел бы сыграть.
Он выразил мечту сыграть со сборной Аргентины. Он сказал, что поддерживал команду Аргентины на чемпионате мира.
Кроме того, он хотел бы сыграть и с командой Португалии. Но если выбирать одну, то это будет Аргентина.
На вопрос, что привлекает в сборной Аргентины, он отметил, что игроки команды поддерживают друг друга как семья, а их стиль игры агрессивный и атакующий. Помимо Месси, он выделил таких сильных игроков, как Отаменди, Фернандес, де Пауль и Альварес.
Александр давно увлекается сборной Аргентины, болеет за Месси и клуб «Барселона». Он поддерживал Месси, когда тот играл в «ПСЖ», а сейчас следит за его игрой в «Интер Майами».
Там Месси играет на высоком уровне и получает удовольствие от жизни и футбола. Его статистика также впечатляет.
Кроме того, он дважды становился чемпионом там. На вопрос, как долго он следит за Месси, Александр ответил, что с семи лет болел за Криштиану Роналду, а в девять-десять лет начал болеть за «Барселону» и Месси.
Он подчеркнул, что уважает обоих футболистов. Александр согласился с мнением, что Месси — это больше талант, а Роналду — результат труда.
По его мнению, Месси тоже усердно работает, но физическая подготовка Роналду на другом уровне. У Роналду меньше таланта, но больше труда.