Vyeshtitsa Serbiya va Rossiya o‘yinini qo‘lladi
Sobiq futboldan chiqqan Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi himoyachisi Milan Vyeshtitsa Serbiya va Rossiya terma jamoalari o‘rtasida yana bir do‘stlik uchrashuvi o‘tkazilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 2024 yil mart oyida Rossiya terma jamoasi Serbiya jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etganini esladi. Uchrashuvda raqib jamoaning 21-daqiqada o‘yindan chetlatilgani o‘yinning natijasiga ta’sir ko‘rsatgan.
Vyeshtitsa fikricha, Rossiya va Serbiya o‘rtasidagi javob o‘yini o‘tkazish g‘oyasi yaxshi, ammo bu yil amalga oshishi qiyin, kelasi yilda esa aniqroq gapirish mumkin. Uchrashuvga ko‘plab tomoshabinlar kelishini ta’kidladi.
Shuningdek, Rossiya Futbol Ittifoqi yaqinda Serbiya bilan yangi do‘stlik o‘yinini tashkil etish bo‘yicha aniq ma’lumotlar kelasi uch oy ichida e’lon qilinishi mumkinligini bildirgan. Bu ikki jamoa o‘rtasidagi kelgusidagi uchrashuvlar futbol muxlislari uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Вештица поддержала игру Сербия и Россия
Бывший защитник санкт-петербургского "Зенита" Милан Вештица высказался о возможном проведении ещё одного товарищеского матча между сборными Сербии и России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он напомнил, что в марте 2024 года сборная России одержала победу над сборной Сербии со счётом 4:0. В матче удаление игрока соперника на 21-й минуте повлияло на исход встречи.
По мнению Вештицы, идея провести ответный матч между Россией и Сербией хорошая, но в этом году это сложно осуществить, а в следующем году можно будет говорить об этом более конкретно. Он отметил, что на матч придёт много зрителей.
Также Российский футбольный союз недавно сообщил, что точная информация о проведении нового товарищеского матча с Сербией может быть объявлена в течение следующих трёх месяцев. Предстоящие встречи между этими двумя командами ожидаются с интересом футбольными болельщиками.