Ouen Manchester Yunayted transferlarini baholadi
Sobiq "Manchester United" futbolchisi Maykl Ouen so‘nggi yillarda "qizil iblislar"ning transfer siyosati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida shunday dedi: "Oson gap: 'Manchester United' faqat yomon futbolchilarni sotib olmoqda, deb aytish mumkin. Lekin bu haqiqatmi?
Albatta, yomon futbolchilar ko‘p bo‘lgan, ammo hammasi ham yomon emas edi. Masalan, ular Di Mariya va boshqa ko‘plab futbolchilarni millionlab evroga xarid qilganlar, va barchasi yomon emas edi.
Ko‘pincha ular jamoani tark etgach, juda yaxshi o‘yinchilarga aylanadi". Bu so‘zlarni Ouen Rio Ferdinandning podkastida aytdi.
Shu yozda "Manchester United" safini yangi futbolchilar to‘ldirdi. Jamoaga hujumchilar Braian Mbeumo, Mateus Kunya va Benyamin Sheshko, himoyachi Diego Leon hamda darvozabon Senne Lammens qo‘shildi.
Angliya Premer Ligasi musobaqasining uchinchi turidan so‘ng, Ruben Amorim boshchiligidagi jamoa turnir jadvalida to‘rt ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Bu holat jamoa uchun yangi imkoniyatlar va sinovlar davri ekanligini ko‘rsatadi.

Оуэн оценил трансферы Манчестер Юнайтед
Бывший футболист "Манчестер Юнайтед" Майкл Оуэн высказался о трансферной политике "красных дьяволов" в последние годы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он в своем мнении сказал: "Просто сказать: 'Манчестер Юнайтед' покупает только плохих игроков. Но так ли это на самом деле?
Конечно, было много плохих игроков, но не все были плохими. Например, они купили Ди Марию и многих других футболистов за миллионы евро, и не все из них были плохими.
Часто после ухода из команды они становились очень хорошими игроками". Эти слова Оуэн произнес в подкасте Рио Фердинанда.
Этим летом "Манчестер Юнайтед" пополнился новыми футболистами. В команду присоединились нападающие Брайан Мбеумо, Матеус Кунья и Беньямин Шешко, защитник Диего Леон и вратарь Сенне Ламменс.
После третьего тура Английской Премьер-лиги команда под руководством Рубена Аморима занимает девятое место в турнирной таблице с четырьмя очками. Эта ситуация показывает, что для команды наступает период новых возможностей и испытаний.