Ponomaryov: RPL chempionligi uchun CSKA asosiy nomzod
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Vladimir Ponomaryov Rossiya Premyer Ligasi joriy mavsumidagi chempionlik poygasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, chempionlik uchun asosiy nomzodlar sifatida CSKA va Krasnodar jamoalari ajralib turadi. Shuningdek, bu kurashda Zenit jamoasi ham ishtirok etishini ta’kidladi.
Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, boshqa jamoalar bu raqobatda yaqin kelolmaydi. U Betonmobile nashriga bergan intervyusida, joriy mavsum yakunida oltin medallarni CSKA jamoasi qo‘lga kiritishini aytdi, chunki moskvaliklarda zaif tomonlar yo‘q.
Hozirgi vaqtda Rossiya Premyer Ligasi peshqadamligi Krasnodar jamoasiga tegishli bo‘lib, ular 16 ochko to‘plagan. CSKA va Baltika jamoalari esa mos ravishda ikkinchi va uchinchi o‘rinlarni egallab, har birining hisobida 15 ochko mavjud.

Пономарёв: CSKA — главный претендент на чемпионство РПЛ
В последние годы известный футболист Владимир Пономарёв высказал своё мнение о борьбе за чемпионство в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, основными претендентами на чемпионство являются команды ЦСКА и Краснодар. Также он отметил, что в этой борьбе участвует команда Зенит.
По словам Пономарёва, другие команды не смогут приблизиться к этой конкуренции. В интервью изданию Betonmobile он заявил, что по итогам текущего сезона золотые медали завоюет команда ЦСКА, так как у москвичей нет слабых сторон.
В настоящее время лидерство в Российской Премьер-Лиге принадлежит команде Краснодар, которая набрала 16 очков. Команды ЦСКА и Балтика занимают соответственно второе и третье места, имея по 15 очков каждая.