Yuriy Belous, sobiq «Spartak» jamoasining vitse-prezidenti lavozimida faoliyat yuritgan mutaxassis, «qizil-oq» jamoasining hujumchisi Manfred Ugaldening past natijadorligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy mavsumda Kostarika futbolchisi sakkizta o‘yinda gol ura olmadi. Belousning so‘zlariga ko‘ra, Ugalde o‘ziga bo‘lgan ishonchni his qilishi zarur.
So‘nggi o‘yinlarda u yaxshi imkoniyatlarga ega bo‘lgan, ammo ulardan foydalana olmadi. Gol urishni boshlagach, u avvalgi mavsumdagi kabi o‘z ishonchi va samaradorligini qaytaradi.
Mutaxassis shuningdek, murabbiylar shtabiga Ugaldeni maydonga ko‘proq chiqarishni tavsiya etdi, shunda futbolchi gol urish bo‘yicha uzoq davom etgan susayishni to‘xtatadi. Rossiya chempionatining yettinchi turidan so‘ng «Spartak» jamoasi 11 ochko bilan oltinchi o‘rinda bormoqda.

Belous: Угальде должен убедиться
Юрий Белоус, бывший вице-президент команды «Спартак», высказался о низкой результативности нападающего «красно-белых» Манфреда Угальде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом сезоне футболист из Коста-Рики не смог забить гол в восьми матчах. По словам Белоуса, Угальде необходимо почувствовать уверенность в себе.
В последних играх у него были хорошие возможности, но он не смог ими воспользоваться. Начав забивать, он вернёт свою уверенность и эффективность, как в прошлом сезоне.
Эксперт также посоветовал тренерскому штабу чаще выпускать Угальде на поле, чтобы футболист прекратил длительный спад в забивании голов. После седьмого тура чемпионата России команда «Спартак» занимает шестое место с 11 очками.