Karpin Golovin va Miranchukni Iordaniya o‘yini uchun tayyorlamoqda
O‘zbekiston milliy futbol terma jamoasining yarim himoyachilari Aleksandr Golovin va Aleksey Miranchuk payshanba kuni BetBoom homiyligidagi do‘stlik uchrashuvida Iordaniya terma jamoasiga qarshi maydonga tushmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda milliy jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin ma’lum qildi. Karpinning so‘zlariga ko‘ra, ayrim futbolchilar birinchi o‘yinga emas, balki ikkinchi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Shu sababli Golovin va Miranchuk ham ikkinchi o‘yinga tayyorlanmoqda. Jamoa tarkibi faqat murabbiylar istagiga ko‘ra shakllantirilmagan, ko‘plab omillar hisobga olingan.
Ushbu oyda o‘tkaziladigan ikkinchi BetBoom o‘yini Qatarga qarshi bo‘lib, u mehmondagi uchrashuv hisoblanadi. Mazkur o‘yin 7 sentabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Terma jamoa shu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va murabbiylar futbolchilarning holatini diqqat bilan nazorat qilmoqda. Qolaversa, jamoaning har bir o‘yinda eng yaxshi natijaga erishishi uchun barcha sharoitlar yaratilmoqda.

Карпин готовит Голова и Миранчука к матчу с Иорданией
Полузащитники национальной сборной Узбекистана по футболу Александр Головин и Алексей Миранчук в четверг не выйдут на поле в товарищеском матче под эгидой BetBoom против сборной Иордании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил главный тренер национальной команды Валерий Карпин. По словам Карпина, некоторые футболисты готовятся не к первому матчу, а ко второму.
Поэтому Головин и Миранчук также готовятся ко второму матчу. Состав команды формируется не только по желанию тренеров, но и с учётом множества факторов.
Второй матч BetBoom в этом месяце будет против Катара, и он пройдет в гостях. Эта игра состоится в воскресенье, 7 сентября.
Сборная серьёзно готовится к этой игре, а тренеры внимательно следят за состоянием футболистов. Кроме того, создаются все условия для достижения командой наилучших результатов в каждом матче.