Künde Barselona o‘yin jadvalidagi muammolarni aytdi
«Barselona» jamoasining himoyachisi Jul Künde joriy mavsumdagi musobaqa taqvimini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyalik futbolchi fikricha, jamoaning o‘yin jadvali juda gavjum bo‘lib, bu turli muammolarga sabab bo‘lishi mumkin. Künde ta’kidlaganidek, ko‘p o‘yinlar tufayli ba’zan muayyan o‘yinlarga bo‘lgan qiziqish kamayishi mumkin.
U shuningdek, hayotda ba’zan biror narsani ortiqcha qilish natijasida unga yetarlicha e’tibor berilmasligini misol keltirdi. O‘tgan mavsumda Künde «Barselona» safida 53 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va sakkizta golga uzatma berdi.
Hozirda uning jamoasi La Liga jadvalida yettinchi ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Umuman olganda, futbolchilar uchun o‘yinlar sonining ko‘pligi jismoniy va ruhiy holatga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi haqida ogohlantirish berdi.
Bu esa jamoaning umumiy natijalariga ta’sir qilishi ehtimoldan holi emas. Shuning uchun taqvimni qayta ko‘rib chiqish va o‘yinlar sonini muvozanatlash muhimdir.

Кюнде рассказал о проблемах в расписании матчей Барселоны
Защитник команды «Барселона» Жюль Кюнде раскритиковал расписание соревнований в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению французского футболиста, расписание игр команды очень плотное, что может привести к различным проблемам. Как отметил Кюнде, из-за большого количества матчей иногда может снижаться интерес к определённым играм.
Он также привёл пример из жизни, когда чрезмерное увлечение чем-то приводит к недостаточному вниманию к этому. В прошлом сезоне Кюнде сыграл за «Барселону» 53 матча, забил четыре гола и отдал восемь результативных передач.
В настоящее время его команда занимает четвёртое место в таблице Ла Лиги с семью очками. В целом, он предупредил, что большое количество игр может негативно сказаться на физическом и психологическом состоянии футболистов.
Это, в свою очередь, может повлиять на общие результаты команды. Поэтому важно пересмотреть расписание и сбалансировать количество матчей.