Hujumchi Aleksandar Mitrovich yaqinda «Al-Xilol» klubidan «Al-Rayyan» klubiga ko‘chadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
30 yoshli futbolchi Saudiya klubi bilan o‘zaro kelishuv asosida shartnomasini bekor qilishga erishdi. Jurnalist Santi Auna ma’lumotiga ko‘ra, serbiyalik hujumchi katarning «Al-Rayyan» klubida faoliyatini davom ettiradi va yiliga 10 million dollar (taxminan 8 million yevro) maosh oladi.
Aleksandar Mitrovich Angliyada «Fulhem» va «Nyukasl» jamoalarida o‘zini namoyon qilgan. U 2023 yilda Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tgan.
«Al-Xilol» safida jami 79 o‘yinda maydonga tushib, 68 ta gol urdi va 15 marotaba jamoadoshlariga gol urishda yordam berdi. Futbolchi o‘zining tajribasi va mahorati bilan yangi jamoasida ham muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishga intiladi.

Митрович получает 8 миллионов евро в год в клубе «Аль-Райян»
Нападающий Александр Митрович вскоре перейдет из клуба «Аль-Хилол» в клуб «Аль-Райян». Об этом сообщил Euro-football.ru.
30-летний футболист достиг соглашения о расторжении контракта с саудовским клубом по взаимному согласию. По информации журналиста Санти Ауна, сербский нападающий продолжит карьеру в катарском клубе «Аль-Райян» и будет получать зарплату в размере 10 миллионов долларов в год (примерно 8 миллионов евро).
Александр Митрович проявил себя в Англии в командах «Фулхэм» и «Ньюкасл». В 2023 году он перешел в Саудовскую Аравию.
В составе «Аль-Хилола» он провел всего 79 матчей, забил 68 голов и 15 раз ассистировал своим партнерам по команде. Футболист стремится демонстрировать успешную игру и в новой команде, используя свой опыт и мастерство.