Naumov: Rossiya Iordaniyaga qarshi gol uradi, o‘tqazmaydi
Rossiya milliy terma jamoasi va Iordaniya milliy terma jamoasi o‘rtasidagi BetBoom do‘stona o‘yini oldidan «Lokomotiv» klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov o‘z fikr va umidlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi paytlarda Iordaniya terma jamoasi yaxshi natijalar ko‘rsatib kelayotganini ta’kidladi. Ular jahon chempionatiga yo‘l olishgan va reytingda asta-sekin yuqorilamoqda.
Naumovning fikricha, bu raqib kuchsiz emas, ammo Rossiya terma jamoasi ularga qarshi oson g‘alaba qozonishi mumkin. U ikki-uch gol urishimiz mumkinligini va o‘z darvozamizga gol o‘tqazmasligimizni aytdi.
Mutaxassis ushbu o‘yinni katta qiziqish bilan kutayotganini ham qo‘shimcha qildi. Mazkur do‘stona o‘yin 4 sentyabr kuni Moskva shahrida bo‘lib o‘tadi va soat 20:00 da boshlanadi.
Shundan uch kun keyin, ya’ni 7 sentyabrda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Qatarga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Bu o‘yinlar terma jamoaning tayyorgarlik jarayonida muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Наумов: Россия забьет гол Иордании, не пропустит
Перед товарищеским матчем BetBoom между национальными сборными России и Иордании бывший президент клуба «Локомотив» Николай Наумов поделился своими мыслями и надеждами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в последнее время сборная Иордании показывает хорошие результаты. Они прошли отбор на чемпионат мира и постепенно поднимаются в рейтинге.
По мнению Наумова, этот соперник не слаб, однако сборная России может легко одержать победу над ними. Он сказал, что мы можем забить два-три гола и не пропустить в свои ворота.
Специалист также добавил, что с большим интересом ждет эту игру. Товарищеский матч состоится 4 сентября в Москве и начнется в 20:00.
Через три дня, 7 сентября, команда под руководством Валерия Карпина проведет выездной матч против Катара. Эти игры имеют важное значение в процессе подготовки сборной.