Shabarov yoshlar terma jamoasining yutug‘ini maqtadi
Rossiya yoshlar terma jamoasi bosh murabbiyi Ivan Shabarov o‘z jamoasi o‘yinchilarining asosiy terma jamoaga chaqirilishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar o‘yinchilar asosiy jamoaga kirsa, demak ular to‘g‘ri yo‘lda harakat qilmoqda. Agar yana kimdir chaqirilsa, bu jamoa uchun faqat quvonchli holat bo‘ladi.
Shabarovning bu so‘zlari “Match TV” tomonidan keltirilgan. Joriy yilda Rossiya yoshlar terma jamoasi saralash o‘yinlarida qatnasha olmagan bo‘lsa-da, to‘rt do‘stlik uchrashuvini o‘tkazdi.
Ular Kolumbiya terma jamoasi bilan ikki o‘yin o‘ynadi, natijalar 0:1 va 2:2 bo‘ldi. Shuningdek, O‘zbekiston yoshlar jamoasi bilan ham ikki bahsda maydonga tushib, 3:0 va 6:3 hisoblari bilan g‘alaba qozondi.
Shuningdek, 5 va 8 sentyabr kunlari Moskva yaqinidagi Ximki shahrida Shabarov boshchiligidagi jamoa Saudiya Arabistoni yoshlar terma jamoasi bilan to‘qnash keladi. Saudiya Arabistoni yoshlar jamoasi Osiyo chempionati g‘olibi hisoblanadi va ularning so‘nggi chempionlik yili 2022 yilga to‘g‘ri keladi.
Bu o‘yinlar yoshlar terma jamoasi uchun muhim tajriba bo‘lib, kelajakdagi musobaqalarga tayyorgarlik sifatida xizmat qiladi.

Шабаров похвалил успех молодежной сборной
Главный тренер молодежной сборной России Иван Шабаров высказался о вызове игроков своей команды в основную сборную. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если игроки попадают в основную команду, значит они движутся в правильном направлении. Если будут вызваны ещё кто-то, это будет только радостным событием для команды.
Эти слова Шабарова приводит «Матч ТВ». В этом году молодежная сборная России не смогла принять участие в отборочных матчах, но провела четыре товарищеских встречи.
Они сыграли два матча с командой Колумбии, результаты которых были 0:1 и 2:2. Также они провели два матча с молодежной сборной Узбекистана, выиграв со счетом 3:0 и 6:3.
Кроме того, 5 и 8 сентября в подмосковном Химках команда под руководством Шабарова встретится с молодежной сборной Саудовской Аравии. Молодежная сборная Саудовской Аравии является чемпионом Азии, их последний титул датируется 2022 годом.
Эти игры станут важным опытом для молодежной сборной и послужат подготовкой к будущим соревнованиям.