Lichka boshchiligidagi klub Kranevitterni oladi
Sobiq piterlik «Zenit» futbolchisi Matias Kranevitter Argentina «River Pleyt» klubini tark etib, Turkiya chempionatiga ko‘chib o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda manba sifatida tanilgan Luis Merlo xabar berdi. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, 32 yoshli yarim himoyachi «Fatih Karagümrük» jamoasi bilan shartnoma imzolaydi.
Hozirda ushbu jamoa bosh murabbiyi sifatida Moskva «Dinamo» klubining sobiq bosh murabbiyi Martsel Lichka faoliyat yuritmoqda. Turkiya klubi Kranevitter bilan qisqa muddatli mehnat shartnomasini tuzishni rejalashtirmoqda.
Ushbu shartnoma 2026 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. 2025/2026 yilgi mavsumda «Fatih Karagümrük» uchta o‘yinda uch ochko to‘plab, Superliga jadvalida 12-o‘rinda bormoqda.

Клуб под руководством Лички берет Краневиттерн
Бывший питерский футболист «Зенита» Матиас Краневиттер покидает аргентинский клуб «Ривер Плейт» и переходит в чемпионат Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил известный источник Луис Мерло. По данным источника, 32-летний полузащитник подпишет контракт с командой «Фатих Карагюмрюк».
В настоящее время главным тренером этой команды является бывший главный тренер московского «Динамо» Марцел Личка. Турецкий клуб планирует заключить с Краневиттером краткосрочный трудовой договор.
Этот контракт будет действовать до середины 2026 года. В сезоне 2025/2026 «Фатих Карагюмрюк» набрал три очка в трёх матчах и занимает 12-е место в таблице Суперлиги.