Futbol bo‘yicha mutaxassis Roman Pilipchuk, ilgari Moskva "Spartak" jamoasining murabbiylar shtabida ishlagan, "xalq jamoasi" yarim himoyachisi Roman Zobnin haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Roma futbol maydonida hamma narsani uddalay oladi va uning futbol intellekti juda yuqori. Nega uni jamoada ko‘proq ishlatishmayotganini bilmaydi, chunki buni tushunish uchun jamoa ichida bo‘lish zarur.
31 yoshli rossiyalik yarim himoyachi 2016 yil yozidan beri Moskva jamoasi safida o‘ynaydi. Roman va "Spartak" o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2026 yil iyun oxirida yakunlanadi.
Joriy mavsumda Zobnin Rossiya chempionatining to‘rt o‘yinida maydonga tushdi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi va tajribasi jamoa uchun muhim hisoblanadi.
Futbolchi o‘zining yuqori darajadagi texnik va taktika bilimlari bilan ajralib turadi. Jamoa ichida uning o‘rni katta va kelajakda ham faoliyatini davom ettirishi kutilmoqda.

Роман Зобнин в "Спартаке" справляется со всем
Футбольный специалист Роман Пилипчук, ранее работавший в тренерском штабе московского "Спартака", высказал своё мнение о полузащитнике "народной команды" Романе Зобнине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Рома способен справиться со всем на футбольном поле, и его футбольный интеллект очень высок. Почему его не используют в команде больше, он не знает, так как для этого нужно быть внутри коллектива.
31-летний российский полузащитник играет за московскую команду с лета 2016 года. Действующий контракт Романа с "Спартаком" истекает в конце июня 2026 года.
В текущем сезоне Зобнин вышел на поле в четырёх матчах чемпионата России. Его вклад и опыт важны для команды.
Футболист выделяется своими высокими техническими и тактическими знаниями. Его роль в команде значительна, и ожидается, что он продолжит свою карьеру в будущем.