Futbol sharhlovchisi Georgiy Cherdantsev Rossiya terma jamoasining yaqinlashayotgan do‘stlik uchrashuvlari haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, chet el klublarida o‘ynayotgan futbolchilarimizning bitta jamoada yig‘ilishi qiziqarli holatdir. Tomoshabinlar uchun terma jamoani kuzatish muhim voqea hisoblanadi, shuningdek, raqiblar ham kuchli.
Xususan, Iordaniya va Qatar Osiyo Kubogi finalchilari sifatida e’tiborga loyiq. Bugun, 4 sentabr kuni, BetBoom Musobaqasi doirasida Rossiya terma jamoasi Iordaniya jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi. Ushbu o‘yinning to‘g‘ridan-to‘g‘ri matnli translyatsiyasini LiveResult portalida kuzatishingiz mumkin.
Shuningdek, 7 sentabrda Valeriy Karpinning boshchiligidagi jamoa Qatar terma jamoasi bilan safarda o‘yin o‘tkazadi. Bu o‘yin ham katta qiziqish bilan kutilyapti va terma jamoaning tayyorgarlik darajasini namoyish etadi.
Futbol ishqibozlari uchun ushbu uchrashuvlar muhim ahamiyatga ega bo‘lib, milliy jamoaning kelgusi musobaqalardagi natijalariga ta’sir ko‘rsatadi.

Сборная России на поле против сильных соперников
Футбольный комментатор Георгий Черданцев поделился своими мыслями о предстоящих товарищеских матчах сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, объединение наших футболистов, играющих в зарубежных клубах, в одной команде — интересный факт. Для зрителей наблюдение за сборной — важное событие, кроме того, соперники тоже сильные.
В частности, Иордания и Катар заслуживают внимания как финалисты Кубка Азии. Сегодня, 4 сентября, в рамках турнира BetBoom сборная России выйдет на поле против команды Иордании.
Матч начнется в 20:00 по московскому времени. Прямую текстовую трансляцию этой игры можно будет наблюдать на портале LiveResult.
Также 7 сентября команда под руководством Валерия Карпина проведет выездной матч со сборной Катара. Эта игра также вызывает большой интерес и покажет уровень подготовки сборной.
Для футбольных болельщиков эти встречи имеют большое значение и повлияют на результаты национальной команды в предстоящих соревнованиях.