Mark Giu: Mareska ish uslubi Gvardiolaga o‘xshaydi
«Chelsi» jamoasining hujumchisi Mark Giu bosh murabbiy Enzo Mareska haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Chelsi» jamoasining muvaffaqiyat kaliti jamoaviy ruh va murabbiy ishining samaradorligidadir. Enzo Mareska taktikani puxta tashkil qiladi va mashg‘ulotlar juda intensiv o‘tadi.
Mark Giu shuningdek, murabbiy ish uslubi Pep Gvardiolaga o‘xshashligini ta’kidladi, mashg‘ulotlar «Barselona»da o‘tkaziladigan mashg‘ulotlarga juda yaqin ekanligini aytdi. «Chelsi» 2024 yilda Mark Giuni «Barselonadan» sotib oldi.
O‘tgan yozda 19 yoshli ispaniyalik futbolchi «Sanderlend»ga ijaraga berildi, ammo Liam Delapning jarohat olishi sababli yosh hujumchi tezda jamoaga qaytarildi. Hozirgi vaqtda «Chelsi» Premer-ligada o‘tkazilgan uchta turdan so‘ng yettinchi ochko bilan ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.

Mark Giu: Стиль работы Марески похож на стиль Гвардиолы
Нападающий команды «Челси» Марк Гиу высказался о главном тренере Энцо Мареске. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ключ к успеху команды «Челси» — командный дух и эффективность работы тренера. Энцо Мареска тщательно выстраивает тактику, а тренировки проходят очень интенсивно.
Марк Гиу также отметил, что стиль работы тренера похож на Пепа Гвардиолу, а тренировки очень близки к тем, что проходят в «Барселоне». «Челси» приобрёл Марка Гиу у «Барселоны» в 2024 году.
Прошлым летом 19-летний испанский футболист был отдан в аренду в «Сандерленд», но из-за травмы Лиама Делапа молодой нападающий быстро вернулся в команду. В настоящее время «Челси» после трёх туров Премьер-лиги занимает второе место с семью очками.