Pilipchuk: Karpin vaziyatni tez yaxshilaydi
Chelyabinsk jamoasi murabbiyi Roman Pilipchuk, avval Moskva shahridagi Dinamo va Spartak klublarining murabbiylar shtabida ishlagan mutaxassis, Valeriy Karpinning "oq-ko‘k" jamoasi bilan ishlashi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 2021 yildan beri Rossiya terma jamoasini boshqarib kelmoqda va bu yozda Dinamo bilan uch yillik shartnoma imzoladi. Pilipchukning so‘zlariga ko‘ra, yangi jamoada kerakli natijaga tez erishish qiyin jarayon.
Unga ko‘ra, bu murakkab vazifa bo‘lib, Karpin vaziyatni yaxshilaydi. Shuningdek, murabbiy Makhachkala Dinamo jamoasiga qarshi o‘yinda mag‘lubiyatga e’tibor bermaslikni tavsiya qildi, chunki maydon sharoiti futbol o‘ynash uchun qulay emas edi.
Rossiya Premer Ligasi musobaqasining yettinchi turidan so‘ng Dinamo jamoasi 8 ochko bilan musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Bu natija jamoaning o‘z o‘yinini yaxshilashi zarurligini ko‘rsatadi.
Umuman olganda, jamoa oldida hali ko‘plab vazifalar turibdi va murabbiy Karpinning tajribasi bu borada muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Пилипчук: Карпин быстро улучшит ситуацию
Тренер челябинской команды Роман Пилипчук, ранее работавший в тренерских штабах московских клубов «Динамо» и «Спартак», высказался о работе Валерия Карпина с командой «бело-голубых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
С 2021 года он возглавляет сборную России и этим летом подписал трёхлетний контракт с «Динамо». По словам Пилипчука, быстро достичь нужного результата в новой команде — сложный процесс.
По его мнению, это непростая задача, но Карпин улучшит ситуацию. Также тренер посоветовал не обращать внимания на поражение в матче против махачкалинского «Динамо», так как условия на поле были неблагоприятными для игры в футбол.
После седьмого тура Российской Премьер-Лиги команда «Динамо» занимает девятое место в турнирной таблице с 8 очками. Этот результат показывает необходимость улучшения игры команды.
В целом перед командой стоит ещё много задач, и опыт тренера Карпина будет иметь важное значение в этом вопросе.