Semak: Gondon Rossiya chempionatida ko‘p o‘ynaydi
Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak jamoaning argentinalik hujumchisi Lusiano Gondoning maydondagi o‘yin vaqti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Lusiano ko‘p o‘ynashini ta’kidladi va uning jismoniy holatini yaxshilashiga shubha qilmasligini aytdi. O‘tgan mavsumda futbolchi yaxshi holatda bo‘lgan, hozir esa bu yetishmayapti, biroq u mehnatkash va o‘z ishining sodiq muxlisi ekanligini ta’kidladi.
Joriy Rossiya Premer-ligasining mavsumida 24 yoshli argentinalik futbolchi oltita o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol urishga muvaffaq bo‘lmagan. Mamlakat chempionatining yetti turidan so‘ng Sankt-Peterburg jamoasi 12 ochko jamg‘argan va turnir jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda.
Murabbiy fikricha, Lusiano o‘z salohiyatini to‘liq namoyon etishi uchun hali ko‘p mehnat qilishi zarur. Jamoa mavsum davomida yaxshi natijalar ko‘rsatib, yuqori pog‘onalarga chiqishni maqsad qilgan.

Семак: Гондон много играет в чемпионате России
Главный тренер санкт-петербургского «Зенита» Сергей Семак высказался о времени игры на поле аргентинского нападающего команды Лусиано Гондона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Лусиано много играет и не сомневается в улучшении его физической формы. В прошлом сезоне футболист был в хорошей форме, сейчас этого не хватает, однако он трудолюбив и предан своему делу.
В текущем сезоне Российской Премьер-лиги 24-летний аргентинец провел шесть матчей, но не сумел забить ни одного гола. После семи туров чемпионата страны команда Санкт-Петербурга набрала 12 очков и занимает пятое место в турнирной таблице.
По мнению тренера, Лусиано еще предстоит много работать, чтобы полностью раскрыть свой потенциал. Команда ставит цель показывать хорошие результаты в течение сезона и подняться на высокие позиции.