Litvinov: pastki jamoalar bilan o‘yin qiyin kechadi
«Spartak» jamoasi himoyachisi Ruslan Litvinov pastki o‘rinlardagi raqiblar bilan o‘ynash qanchalik qiyinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bunday jamoalar asosan himoyaga yopinishadi va tezkor hujumlarga tayanadi. Shuning uchun «Spartak»ga qarshi uchrashuvlar ular uchun juda muhim va prinsipial hisoblanadi.
Litvinovning so‘zlariga ko‘ra, ba’zan bunday o‘yinlarda jamoada yetarlicha tayyorgarlik bo‘lmasligi sababli reja to‘liq bajarilmaydi. Rossiya chempionatining yettinchi turida «Spartak» «Sochi»ga nisbatan qiyin g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Uchrashuv 2:1 hisobida yakunlandi va g‘alaba 90+7-daqiqada berilgan penaltidan keyin ta’minlandi. Hozirda «qizil-oq» jamoasi 11 ochko bilan turnir jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natija jamoaning mavsumdagi o‘yinlari qanday kechayotganini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda ham shunday intizom va e’tibor zarurligini ta’kidlaydi.

Литвинов: игра с командами из нижней части таблицы будет сложной
Защитник команды «Спартак» Руслан Литвинов высказался о том, насколько сложно играть с соперниками из нижней части турнирной таблицы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, такие команды в основном сосредотачиваются на обороне и полагаются на быстрые контратаки. Поэтому матчи против «Спартака» для них очень важны и принципиальны.
По словам Литвинова, иногда в таких играх из-за недостаточной подготовки команды план не выполняется полностью. В седьмом туре чемпионата России «Спартак» одержал трудную победу над «Сочи».
Матч завершился со счётом 2:1, а победа была обеспечена после пенальти, назначенного на 90+7-й минуте. В настоящее время команда «красно-белых» занимает шестое место в турнирной таблице с 11 очками.
Этот результат показывает, как проходят игры команды в сезоне, и подчёркивает необходимость сохранять такую же дисциплину и внимание в следующих матчах.