2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichining navbatdagi o‘yinida Germaniya terma jamoasi mehmonda Slovakiya milliy terma jamoasi bilan uchrashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga doir taxminlarini futbol sharhlovchisi Konstantin Genich bildirdi. Uning fikricha, slovaklar asosiy kuchlarini himoyada jamlaydi.
Germaniyalik futbolchilar esa qanotlardan o‘ynab, raqib jamoani chalg‘itishga harakat qiladi. O‘yinda ko‘plab burchak zarbalari bo‘lishi kutilmoqda.
Genichning bashoratiga ko‘ra, burchak zarbalari bo‘yicha Germaniya jamoasi -2,5 ko‘rsatkichidan ustun kelib, g‘alaba qozonadi. Slovakiya va Germaniya jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 4 sentabr kuni Moskva vaqti bilan 21:45 da boshlanadi.

Genich: Германия выигрывает у Словакии по угловым ударам
В следующем матче отборочного этапа чемпионата мира 2026 года сборная Германии сыграет в гостях со сборной Словакии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Свои прогнозы на эту игру высказал футбольный комментатор Константин Генич. По его мнению, словаки сосредоточат основные силы на обороне.
Немецкие футболисты будут играть с флангов, пытаясь запутать соперника. Ожидается большое количество угловых ударов в матче.
Согласно прогнозу Генича, сборная Германии превзойдет показатель -2,5 по угловым ударам и одержит победу. Игра между сборными Словакии и Германии начнется 4 сентября в 21:45 по московскому времени.