David Melik-Guseynov, «Pari NN» bosh direktori, jamoaning uy maydoniga qaytish muddati haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsum boshidan beri Nizhniy Novgorod jamoasi o‘z maydonida emas, balki mehmon maydonlarida o‘yin o‘tkazmoqda. Melik-Guseynovning so‘zlariga ko‘ra, yaqin o‘yinlar «Pari NN» jamoasi Saranck shahrida bo‘lib o‘tadi.
Shu bilan birga, Nizhniy Novgorod stadionida ta’mirlash ishlari allaqachon yakunlangan, ammo maydonning holati tiklanishi uchun biroz vaqt kerak. U eng optimistik taxminlarga ko‘ra, jamoa oktabr oyining boshidan o‘rta qismigacha uy maydoniga qaytishi mumkinligini ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda, yetti turdan so‘ng, «Pari NN» jamoasi faqat uch ochko to‘plab, quyi liga hududida joylashgan. Bu holat jamoaning mavsum davomida o‘z o‘yinini yaxshilashga ehtiyoji borligini ko‘rsatadi.
Jamoa muxlislari va mutasaddilar uy maydoniga qaytish va o‘yinlarni o‘z stadionida o‘tkazish imkoniyati uchun sabr bilan kutishmoqda. Stadion maydonining to‘liq tiklanishi va jamoaning kuchayishi muhim ahamiyatga ega.

Команда Пари НН вернется в домашний стадион в октябре
Давид Мелик-Гусейнов, генеральный директор «Пари НН», сообщил о сроках возвращения команды на домашний стадион. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С начала нового сезона команда Нижнего Новгорода проводит матчи не на своем поле, а на выезде. По словам Мелик-Гусейнова, ближайшие игры «Пари НН» пройдут в городе Саранск.
При этом ремонтные работы на стадионе Нижнего Новгорода уже завершены, однако для восстановления состояния поля требуется некоторое время. Он подчеркнул, что по самым оптимистичным прогнозам команда сможет вернуться на домашний стадион в начале или середине октября.
В настоящее время, после семи туров, команда «Пари НН» набрала всего три очка и находится в зоне низшей лиги. Эта ситуация показывает необходимость улучшения игры команды в течение сезона.
Болельщики и руководство команды с терпением ждут возможности возвращения на домашний стадион и проведения матчей на своей арене. Полное восстановление поля и усиление команды имеют важное значение.