Nizhegorodlik «Pari NN» klubi yarim himoyachi Aleksandr Troshchekin bilan xayrlashishga tayyor, agar munosib taklif kelib tushsa. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub bosh direktori David Melik-Guseynov ma’lum qildi. Hozircha Troshchekin bo‘yicha muzokaralar olib borilmayapti, ammo agar Aleksandrga qiziqish bo‘lsa, ular muzokaralarga tayyor ekanligini bildirdi.
Oldinroq matbuotda poytaxtning «Torpedo» klubi Troshchekinga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsumda Rossiya Premyer-ligasida 29 yoshli yarim himoyachi Nizhegorod jamoasi safida 23 ta o‘yin o‘tkazdi.
U o‘z hisobiga bitta gol va bitta samarali uzatma yozdirgan. Klub rahbariyati futbolchining kelajagi bo‘yicha kelishuvlar uchun ochiq ekanligini ta’kidladi.

Пари NN Трощечкин сообщил о готовности к продаже
Нижегородский клуб «Пари NN» готов расстаться с полузащитником Александром Трощечкиным, если поступит достойное предложение. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил генеральный директор клуба Давид Мелик-Гусейнов. Пока переговоры по Трощечкину не ведутся, но если будет интерес к Александру, они готовы к переговорам.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что столичный клуб «Торпедо» проявляет интерес к Трощечкину. В прошлом сезоне 29-летний полузащитник провёл 23 матча за нижегородскую команду в Российской Премьер-лиге.
Он записал на свой счёт один гол и одну результативную передачу. Руководство клуба подчеркнуло, что открыто для переговоров о будущем футболиста.