Radimov: Dinamoda chempionlik ruhiyati yo‘q
O‘tgan paytlarda mashhur bo‘lgan futbolchi Vladislav Radimov Moskva «Dinamo» jamoasining Rossiya premer-ligasidagi oltin medallar uchun imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, «Dinamo» joriy mavsumda chempion bo‘lmaydi. Radimovning aytishicha, jamoada chempionlik ruhiyati yo‘q va bunday ruhiyotni shakllantirish uchun ko‘p yillar kerak bo‘ladi.
Bu mavsumda esa bunday natijaga erishish qiyin. Mutaxassis shuningdek, «Dinamo» bosh murabbiyi Valeriy Karpinning «Rostov»da qo‘llagan taktikalari «oq-ko‘k» jamoada ishlamayotganini ta’kidladi.
Hozirda Moskva jamoasi Rossiya premer-ligasining turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi va jami sakkiz ochko to‘plagan. Bu holat jamoaning mavsumdagi natijalari va imkoniyatlari haqida aniq tasavvur beradi.

Радимов: В Динамо нет духа чемпионства
Недавно известный футболист Владислав Радимов оценил шансы московского «Динамо» на золотые медали в Российской премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, «Динамо» не станет чемпионом в этом сезоне. По словам Радимова, в команде отсутствует дух чемпионства, и для формирования такого духа потребуется много лет.
В этом сезоне достичь такого результата будет сложно. Специалист также отметил, что тактики, которые главный тренер «Динамо» Валерий Карпин применял в «Ростове», не работают в «бело-голубой» команде.
В настоящее время московская команда занимает девятое место в турнирной таблице Российской премьер-лиги и набрала всего восемь очков. Эта ситуация ясно отражает результаты и возможности команды в сезоне.