Sobiq futbolchi Yuriy Jeludkov "Sochi" jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga Igor Osinkin tayinlanishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun, 4 sentabr kuni janubiy klub matbuot xizmati Osinkin yangi bosh murabbiy etib rasmiy ravishda tayinlanganini e’lon qildi. Jeludkovning so‘zlariga ko‘ra, "Sochi" jamoasiga Osinkin ham yordam bera olmaydi, chunki jamoa allaqachon o‘z kuchini yo‘qotgan.
U Morenoni uzoq vaqt oldin jamoadan ketkazish kerak edi, deb ta’kidladi. Rossiya Premer-ligasining yetti turidan so‘ng "Sochi" turnir jadvalining eng past pog‘onasida joylashgan bo‘lib, jamoaning faqat bitta ochkosi bor.
Keyingi turda "Sochi" safarda "Krylya Sovetov" jamoasi bilan o‘ynaydi. Qiziqarli jihati shundaki, Osinkin so‘nggi besh yil davomida aynan shu klubda ishlagan.
Uchrashuv 14 sentabr kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 14:30 da boshlanadi. Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi natijalarini yaxshilash uchun muhim bo‘ladi.

Желудков: Осинкин не спасет «Сочи»
Бывший футболист Юрий Желудков высказал своё мнение о назначении Игоря Осинкина главным тренером команды «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня, 4 сентября, пресс-служба южного клуба официально объявила о назначении Осинкина новым главным тренером. По словам Желудкова, Осинкин не сможет помочь команде «Сочи», так как команда уже потеряла свои силы.
Он подчеркнул, что Морено давно следовало убрать из команды. После семи туров Российской Премьер-лиги «Сочи» занимает последнее место в турнирной таблице, имея всего одно очко.
В следующем туре «Сочи» сыграет в гостях с командой «Крылья Советов». Интересно, что Осинкин последние пять лет работал именно в этом клубе.
Матч состоится 14 сентября и начнётся в 14:30 по московскому времени. Эта игра будет важна для улучшения результатов команды в сезоне.