Rossiya Iordaniyaga qarshi g‘alabani qiyin oladi
Iordaniya milliy jamoasining sobiq o‘yinchisi Vasim al-Bazur “Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashri uchun Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan BetBoom do‘stlik uchrashuvi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Iordaniya terma jamoasi jismonan kuchli raqibga qarshi o‘ynab, o‘z darajasini saqlab qolishi muhimdir. Bu o‘yin jahon chempionatiga tayyorgarlik uchun yaxshi imkoniyatdir.
Al-Bazur ayniqsa “Renn” klubidan bo‘lgan al-Tamari va Alarabga e’tibor qaratishni maslahat berdi. U o‘yindan Rossiyaning g‘alaba qozonishini kutmoqda, ammo bu g‘alaba oson bo‘lmaydi.
Uchrashuv natijasi Iordaniyaning himoyaviy yoki hujumkor o‘yin uslubiga bog‘liq bo‘ladi. Agar Iordaniya hujumkor o‘ynasa, al-Tamari o‘zining tezligi va driblingidan foydalanib, ko‘p imkoniyatlarga ega bo‘ladi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya va Iordaniya o‘rtasidagi o‘yin 4 sentyabr kuni Moskvaning “Lukoyl-Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasi saytimizda taqdim etiladi.

Россиям будет трудно одержать победу над Иорданией
Бывший игрок национальной сборной Иордании Васим аль-Базур поделился своими мыслями о товарищеском матче BetBoom между сборными России и Иордании для сетевого издания «Евро-Футбол.Ру». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, для сборной Иордании важно сыграть против физически сильного соперника и сохранить свой уровень. Эта игра является хорошей возможностью для подготовки к чемпионату мира.
Аль-Базур особенно советует обратить внимание на аль-Тамари и Алараба из клуба «Ренн». Он ожидает победы России, но предупреждает, что эта победа не будет легкой.
Результат встречи будет зависеть от защитного или атакующего стиля игры Иордании. Если Иордания будет играть в атакующий футбол, аль-Тамари сможет использовать свою скорость и дриблинг, чтобы создать много возможностей.
Напомним, что матч между Россией и Иорданией состоится 4 сентября на стадионе «Лукойл-Арена» в Москве. Текстовая трансляция этой игры будет доступна на нашем сайте.