Kalachyov Belarus jamoasining imkoniyatlarini baholadi
Avvalgi «Rostov» jamoasi va Belarus milliy terma jamoasi sobiq o‘yinchisi Timofey Kalachyov 2026 yilgi futbol bo‘yicha jahon chempionatida Belarus milliy terma jamoasining ishtirok etish imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoaning musobaqaga chiqishi ko‘p jihatdan boshlanishiga bog‘liq. Raqiblar kuchli bo‘lgani sababli, bu vazifa juda murakkab, hatto imkonsizdek ko‘rinadi.
«Sovetskiy sport» nashri Kalachyovning so‘zlarini keltirmoqda. Eslatib o‘tish joizki, 2026 yilgi jahon chempionati yozda Kanadada, Meksika va AQShda o‘tkaziladi.
Belarus terma jamoasi tarixida hech qachon jahon chempionatining final bosqichiga chiqmagan. Saralash bosqichida Belarus jamoasi Shotlandiya, Daniya va Gretsiya terma jamoalari bilan bir guruhda o‘ynaydi.
Ushbu guruhdagi raqobat Belarus uchun qiyin bo‘lishi kutilmoqda. Terma jamoaning muvaffaqiyati ko‘p jihatdan o‘yinning dastlabki bosqichidagi natijalarga bog‘liq bo‘ladi.
Shuningdek, jamoaning har bir o‘yinda ko‘rsatadigan o‘yini va ruhiy holati ham muhim ahamiyatga ega. Saralash bosqichi davomida Belarus futbolchilari o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish etishlari lozim.
Bu esa ularning jahon chempionatida ishtirok etish orzusini amalga oshirish uchun muhim shart hisoblanadi.

Калачёв оценил возможности белорусской команды
Бывший игрок «Ростова» и национальной сборной Беларуси Тимофей Калачёв оценил шансы сборной Беларуси на участие в чемпионате мира по футболу 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, выход команды на турнир во многом зависит от старта. Из-за сильных соперников эта задача очень сложная, даже кажется невозможной.
Издание «Советский спорт» приводит слова Калачёва. Напомним, чемпионат мира 2026 года пройдет летом в Канаде, Мексике и США.
В истории сборной Беларуси никогда не было выхода в финальную стадию чемпионата мира. В отборочном этапе команда Беларуси сыграет в группе с национальными сборными Шотландии, Дании и Греции.
Ожидается, что конкуренция в этой группе будет сложной для Беларуси. Успех сборной во многом будет зависеть от результатов на начальном этапе игры.
Также важны игра и психологическое состояние команды в каждом матче. В ходе отборочного этапа футболисты Беларуси должны полностью проявить свои возможности.