Londonning “Tottenhem” jamoasi himoyachisi Jed Spens Angliya terma jamoasiga taklif qilindi va u milliy jamoa tarkibidagi birinchi musulmon futbolchi bo‘ladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Keyingi o‘yinlarda Tomas Tuxel boshchiligidagi jamoa Andorra hamda Serbiya terma jamoalariga qarshi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida maydonga tushadi. Spens o‘zining terma jamoaga chaqirilishi haqida shunday dedi: “Taklifni olganimda juda hayratlandim, albatta bu men uchun katta quvonch.
O‘z his-tuyg‘ularimni so‘z bilan ifodalash qiyin. Bu men uchun nihoyatda muhim hodisa.
Allohga shukur, Alloh buyuk. Yosh futbolchilarga murojaat qilmoqchiman - men qilgan ishni sizlar ham uddalaysizlar.
Bu faqat musulmon bolalar uchun emas, balki barcha yoshdagi futbolchilar uchun ham amal qiladi”. Jed Spens o‘tgan yildan buyon “Tottenhem” jamoasida faoliyat yuritmoqda.
U o‘zining mehnati va mahorati bilan jamoaning muhim o‘yinchilaridan biriga aylangan. Terma jamoaga chaqirilishi uning professional faoliyatidagi muhim bosqich hisoblanadi.

Джед Спенс первый мусульманский футболист в сборной Англии
Защитник лондонского «Тоттенхэма» Джед Спенс был вызван в сборную Англии и станет первым мусульманским футболистом в составе национальной команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В следующих матчах команда под руководством Томаса Тухеля выйдет на поле против сборных Андорры и Сербии в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Спенс прокомментировал свой вызов в сборную следующим образом: «Когда я получил приглашение, был очень удивлён, конечно, это большая радость для меня.
Трудно выразить мои чувства словами. Это чрезвычайно важное событие для меня.
Слава Аллаху, Аллах велик. Хочу обратиться к молодым футболистам — вы тоже сможете добиться того, что сделал я.
Это касается не только мусульманских детей, но и футболистов всех возрастов». Джед Спенс выступает за «Тоттенхэм» с прошлого года.
Благодаря своему труду и мастерству он стал одним из ключевых игроков команды. Вызов в сборную является важным этапом в его профессиональной карьере.