Daniyel Levi «Tottenhem» raisligidan ketdi
«Tottenhem» rasmiy saytida Daniyel Levi raislik lavozimidan ketgani haqida e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Levi ushbu lavozimda deyarli 25 yil faoliyat yuritdi. London klubi merosxo‘rlikni rejalashtirish doirasida so‘nggi oylar ichida bir qator tayinlovlar amalga oshirilganini ta’kidladi.
Xususan, Vinay Venkatesham «Tottenhem» bosh direktori etib tayinlandi, shuningdek, Piter Charrington direktorlar kengashiga kirdi va ijroiya bo‘lmagan direktor lavozimini egalladi. Hozirgi vaqtda «Tottenhem» Angliya Premer-ligasining turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi.
Jamoa Tomas Frank boshchiligida chempionatning dastlabki uch turida olti ochko to‘pladi. Klub kelajakdagi faoliyatini yanada rivojlantirishga va yuqori natijalarga erishishga intilmoqda.
Ushbu o‘zgarishlar jamoaning barqarorligini ta’minlash va yangi yutuqlarga erishish maqsadida amalga oshirilmoqda.

Даниэль Леви ушел с поста председателя «Тоттенхэма»
Официальный сайт «Тоттенхэма» объявил о том, что Даниэль Леви покинул пост председателя. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Леви занимал эту должность почти 25 лет. Он отметил, что в последние месяцы в рамках планирования наследия в лондонском клубе были проведены ряд назначений.
В частности, Винай Венкатешам был назначен генеральным директором «Тоттенхэма», а также Питер Чаррингтон вошёл в совет директоров и занял должность независимого директора. В настоящее время «Тоттенхэм» занимает четвёртое место в турнирной таблице Английской Премьер-лиги.
Команда под руководством Томаса Франка набрала шесть очков в первых трёх турах чемпионата. Клуб стремится к дальнейшему развитию своей деятельности и достижению высоких результатов.