Virts va Ryudiger Germaniya asosida maydonga chiqadi
2026 yilgi jahon chempionati saralashining birinchi bosqichida Slovakiya va Germaniya terma jamoalari o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Yulian Nagelsmann jamoani maydonga quyidagi futbolchilar bilan boshlashga qaror qildi: Bauman, Kollins, Ryudiger, Ta, Mittelshteyd, Kimmix, Shtiller, Goretska, Virts, Gnabri va Voltemade. Slovakiya va Germaniya o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi.
Ushbu bellashuvni matnli tarzda LiveResult portali orqali jonli kuzatish mumkin bo‘ladi. Shuningdek, ushbu guruhda Lyuksemburg va Shimoliy Irlandiya terma jamoalari ham ishtirok etadi.
Saralash bosqichida barcha jamoalar o‘z imkoniyatlarini namoyish etib, keyingi bosqichga chiqish uchun kurash olib boradilar. Futbol muxlislari uchun ushbu o‘yin katta qiziqish uyg‘otadi.

Виртс и Рюдигер выступят за Германию
В первом этапе отбора на чемпионат мира 2026 года сыграют сборные Словакии и Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн решил начать матч с следующими игроками: Бауман, Коллинс, Рюдигер, Та, Миттельштайд, Киммих, Штиллер, Горецка, Вирц, Гнабри и Вольтемаде. Игра между Словакией и Германией начнется в 21:45 по московскому времени.
Этот матч можно будет в режиме онлайн отслеживать в текстовом формате на портале LiveResult. Также в этой группе участвуют сборные Люксембурга и Северной Ирландии.
На этапе отбора все команды демонстрируют свои возможности и борются за выход в следующий этап. Для футбольных болельщиков эта игра вызывает большой интерес.