Glushenkov: Iordaniya bilan o‘yinda omad yetishmadi
Maksim Glushenkov, «Zenit» jamoasi va Rossiya terma jamoasining hujumchi yarim himoyachisi, Iordaniya terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan Betboom do‘stlik uchrashuvi natijasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Do‘stlik uchrashuvi 0:0 hisobida yakunlandi. Glushenkovning so‘zlariga ko‘ra, omad biroz yetishmadi.
Jamoa ko‘p imkoniyatlar yaratgan bo‘lsa-da, ularni amalga oshirishda kamchiliklar bo‘ldi. Futbolchi bu o‘yinda kapitan lentasini olishini kutmaganini ta’kidladi.
Uchrashuvdan keyin, ya’ni 7 sentabr kuni Rossiya terma jamoasi Qatar bilan o‘ynaydi. Ushbu o‘yin Qatarning Er-Rayyan shahrida bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 18:15 da boshlanadi.
Terma jamoa keyingi o‘yinda yaxshiroq natija ko‘rsatishga intiladi. Bu o‘yin Rossiya jamoasi uchun muhim sinov bo‘lib, futbolchilar o‘z imkoniyatlarini namoyish etish uchun harakat qilishadi.
Shuningdek, muxlislar ham o‘yinni diqqat bilan kuzatib borishadi. Terma jamoaning keyingi muvaffaqiyatlari uchun barcha sharoitlar yaratilgan.

Глушенков: В игре с Иорданией не повезло
Максим Глушенков, полузащитник атакующего плана команды «Зенит» и сборной России, высказался о результате товарищеского матча Betboom против сборной Иордании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Товарищеский матч завершился со счётом 0:0. По словам Глушенкова, немного не повезло.
Хотя команда создала много возможностей, были недостатки в их реализации. Футболист отметил, что не ожидал получить капитанскую повязку в этой игре.
После матча, 7 сентября, сборная России сыграет с Катаром. Эта игра пройдёт в городе Эр-Райян в Катаре и начнётся в 18:15 по московскому времени.
Сборная стремится показать лучший результат в следующем матче. Эта игра станет важным испытанием для российской команды, и игроки будут стараться продемонстрировать свои возможности.
Кроме того, болельщики будут внимательно следить за игрой. Для дальнейших успехов сборной созданы все условия.