Pal’tsev Krasnodarga o‘tishidan mamnunligini bildirdi
Himoyachi Valentin Pal’tsev Makhachkaladagi Dinamo jamoasidan Krasnodar klubiga o‘tishini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yanvargacha futbolchi ijarada hisoblanadi, undan keyin esa sotib olinadi. Pal’tsev o‘z fikrlarida amaldagi chempion jamoaga qo‘shilgani uchun katta quvonch va baxt his qilayotganini bildirgan.
U jamoa bilan yangi yutuqlarga erishishga tayyorligini ta’kidlagan. Pal’tsevning professional faoliyati Bogorodsk shahridagi Spartak muxlislar klubida boshlangan.
Bu klub Nijny Novgorod viloyati chempionatida ishtirok etgan. Keyinchalik u Volna jamoasida ikkinchi divizionda o‘ynagan, so‘ngra KAMAZ va Himki klublarida o‘z darajasini oshirgan.
2024 yilda Pal’tsev Makhachkala Dinamo bilan shartnoma imzolagan va Rossiya Premer-Ligasida hamda milliy terma jamoada debyut qilgan. Transfermarkt portali uning o‘tish narxini 3,2 million yevroga baholagan.

Пальцев выразил удовлетворение переходом в Краснодар
Защитник Валентин Пальцев оценил свой переход из команды «Динамо» Махачкалы в клуб «Краснодар». Об этом сообщил Euro-football.ru.
До января футболист будет находиться в аренде, а затем будет выкуплен. Пальцев в своих высказываниях отметил, что испытывает большую радость и счастье, присоединившись к действующему чемпиону.
Он подчеркнул свою готовность достигать новых успехов вместе с командой. Профессиональная карьера Пальцева началась в клубе болельщиков «Спартак» города Богородска.
Этот клуб участвовал в чемпионате Нижегородской области. Позже он играл во втором дивизионе за команду «Волна», затем повысил свой уровень в клубах «КАМАЗ» и «Химки».
В 2024 году Пальцев подписал контракт с «Динамо» Махачкала и дебютировал в Российской Премьер-Лиге, а также в национальной сборной. Портал Transfermarkt оценил его трансфер в 3,2 миллиона евро.