Rudi Feller, Germaniya futbol ittifoqi direktori lavozimida faoliyat yurituvchi, Germaniya terma jamoasining Slovakiya jamoasiga qarshi (0:2) mag‘lubiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu o‘yin nafaqat umidsiz, balki ruhiy jihatdan zaif o‘tdi. Ikkinchi bo‘limda biroz yaxshiroq natija qayd etilgan bo‘lsa-da, jamoaning umumiy o‘yini yetarli darajada samarali bo‘lmadi.
Feller futbolchilardan maydonda kuchli kurash olib borishni va o‘z klublarida qilganidek, bunday vaziyatlarda g‘alaba qozonishni talab qildi. Bu futbolning asosiy tamoyillaridan biri hisoblanadi.
Agar futbolchilar bunday kurashlarni yutolmasa, unda oldinda jiddiy va achchiq mag‘lubiyatlar kutmoqda. Shuningdek, Germaniya terma jamoasi yakshanba kuni o‘z maydonida Shimoliy Irlandiya jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, unda oldingi xatolarni tuzatish imkoniyati mavjud. Futbolchilar maydonda ko‘proq harakat qilib, g‘alaba uchun bor kuchini sarflashlari zarur.
Germaniya futboli yuqori darajada bo‘lishi uchun har bir o‘yinchi o‘z vazifasini to‘liq bajarishi lozim.

Феллер жестко раскритиковал немецких футболистов
Руди Феллер, директор Немецкого футбольного союза, высказался о поражении сборной Германии от команды Словакии (0:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта игра была не только безнадежной, но и психологически слабой. Хотя во втором тайме результат был немного лучше, общая игра команды была недостаточно эффективной.
Феллер потребовал от футболистов на поле вести сильную борьбу и выигрывать в таких ситуациях, как они делают это в своих клубах. Это один из основных принципов футбола.
Если игроки не смогут выигрывать такие борьбы, впереди их ждут серьезные и горькие поражения. Также сборная Германии в воскресенье проведет матч на своем поле против команды Северной Ирландии.
Эта игра станет важным испытанием для команды, в котором есть возможность исправить предыдущие ошибки. Футболистам необходимо больше двигаться на поле и приложить все силы для победы.
Для того чтобы немецкий футбол был на высоком уровне, каждый игрок должен полностью выполнять свои обязанности.