Milan jamoasining yarim himoyachisi Ismoil Bennaser Xorvatiyada o‘z kuchini sinab ko‘radi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan ijaraga asosida Zagrebning Dinamo klubiga o‘tdi. Bu haqda xorvat klubining matbuot xizmati ma’lum qildi.
Kelishuvda keyinchalik futbolchini sotib olish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan. Ismoil Bennaser 2019 yil yozida Empolidan Milanga ko‘chib o‘tgan.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida u Fransiyada, Marsel klubida o‘ynadi. Jami hisobda yarim himoyachi Rossoneri safida 178 ta o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi va o‘n ikki marta samarali uzatma berdi.
Zagrebning Dinamo jamoasi joriy mavsum Yevropa Ligasi guruh bosqichida ishtirok etadi. Bennaserning yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishi va jamoaga foyda keltirishi kutilmoqda.
Ushbu o‘yinchi tajribasi bilan Dinamo jamoasining hujum va o‘yin boshqaruvida muhim rol o‘ynashi mumkin.

Милан отдал полузащитника в аренду в Динамо
Полузащитник команды Милан Исмаил Беннасер попробует свои силы в Хорватии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний футболист перешёл в клуб Загреба Динамо на правах аренды до конца сезона. Об этом сообщил пресс-служба хорватского клуба.
В соглашении также предусмотрена возможность последующего выкупа футболиста. Исмаил Беннасер перешёл в Милан из Эмполи летом 2019 года.
Во второй половине прошлого сезона он играл во Франции, в клубе Марсель. В общей сложности полузащитник провёл за Россонери 178 матчей, забил восемь голов и отдал двенадцать результативных передач.
Команда Загреба Динамо участвует в этом сезоне в групповой стадии Лиги Европы. Ожидается, что Беннасер проявит себя в новой команде и принесёт пользу коллективу.