Kimmix Germaniya terma jamoasi mag‘lubiyatini tahlil qildi
Germaniya terma jamoasining yarim himoyachisi Yozua Kimmix Slovakiya jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda (0:2) jamoaning mag‘lub bo‘lish sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichining doirasida chorshanba kuni bo‘lib o‘tdi. Gol mualliflari sifatida David Gantsko va David Strelets 42-chi va 55-chi daqiqalarda to‘p kiritishdi.
Kimmixning aytishicha, mag‘lubiyat tizim, taktika yoki himoyachilar soni bilan bog‘liq emas, balki jamoaning ruhiy holatida muammo bor. U keyingi o‘yinda yaxshiroq o‘ynashlari kerakligini, bir-birlarini qo‘llab-quvvatlash muhimligini ta’kidladi.
“Biz o‘ta yomon o‘ynadik. O‘yindan oldin Jahon chempionatini yutishni xohlayotganimizni aytdik, ammo avvalo saralash bosqichidan o‘tishimiz zarur.
Agar bugungi kabi o‘ynashda davom etsak, bu oson bo‘lmaydi,” dedi yarim himoyachi. Germaniya terma jamoasini oldinda saralash bosqichida yana beshta o‘yin kutmoqda.
Navbatdagi raqib – Shimoliy Irlandiya jamoasi bo‘lib, o‘yin 7 sentyabr kuni o‘tkaziladi. Jamoa ushbu o‘yinda g‘alaba qozonib, saralash bosqichida o‘z o‘rnini mustahkamlashga harakat qiladi.

Kimmix проанализировал поражение сборной Германии
Полузащитник сборной Германии Йозуа Киммикс высказался о причинах поражения команды в матче против сборной Словакии (0:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла в среду в рамках отборочного этапа чемпионата мира 2026 года. Авторами голов стали Давид Ганцко и Давид Стрелец, забившие на 42-й и 55-й минутах соответственно.
По словам Киммикса, поражение связано не с системой, тактикой или количеством защитников, а с психологическим состоянием команды. Он подчеркнул, что в следующем матче нужно сыграть лучше и важно поддерживать друг друга.
«Мы сыграли очень плохо. Перед игрой мы говорили, что хотим выиграть чемпионат мира, но сначала нужно пройти отборочный этап.
Если продолжим играть так же, как сегодня, это будет нелегко», — сказал полузащитник. Перед сборной Германии в отборочном этапе еще пять матчей.
Следующий соперник — сборная Северной Ирландии, игра состоится 7 сентября. Команда постарается одержать победу в этом матче и укрепить свои позиции в отборочном этапе.