Litvinov: Terma jamoada doim g‘alaba istagi bor
Moskva "Spartak" jamoasi va Rossiya terma jamoasi himoyachisi Ruslan Litvinov BetBoom tomonidan tashkil etilgan do‘stlik uchrashuvidan keyin O‘zbekiston va jahon ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Iordaniya milliy terma jamoasi bilan bo‘lib o‘tdi va 0:0 hisobida durang bilan yakunlandi. Ruslan Litvinovning so‘zlariga ko‘ra, terma jamoada har doim g‘alaba qozonish istagi mavjud.
Ular "Spartak"ning uy stadioni, ya’ni o‘z maydonlarida o‘ynashdi va muxlislarni xursand qilishni maqsad qilishgan. Afsuski, bu safar bunday imkoniyat yuzaga kelmadi.
Keyingi do‘stlik uchrashuvida Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Qatar milliy terma jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin 7 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Shuni eslatib o‘tish lozimki, Rossiya terma jamoasi xalqaro taqiq tufayli faqat do‘stlik uchrashuvlarida ishtirok eta oladi. Bu cheklovlar jamoaning rasmiy musobaqalarda qatnashishiga to‘sqinlik qilmoqda.

Литвинов: В сборной всегда есть желание побеждать
Защитник московского "Спартака" и сборной России Руслан Литвинов после товарищеского матча, организованного BetBoom, пообщался с представителями узбекских и мировых СМИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошёл против национальной сборной Иордании и завершился вничью со счётом 0:0. По словам Руслана Литвинова, в сборной всегда присутствует желание побеждать.
Они играли на домашнем стадионе "Спартака", то есть на своём поле, и ставили целью порадовать болельщиков. К сожалению, на этот раз такой возможности не представилось.
В следующем товарищеском матче команда под руководством Валерия Карпина выйдет на поле против национальной сборной Катара. Игра состоится 7 сентября.
Стоит напомнить, что сборная России из-за международных санкций может участвовать только в товарищеских матчах. Эти ограничения препятствуют участию команды в официальных соревнованиях.