Sobiq Kazan "Rubin" va Perm "Amkar" jamoalari himoyachisi Aleksey Popov Moskva "Dinamo" jamoasi va Rossiya terma jamoasining Valeriy Karpin boshchiligida erishgan yomon natijalari sabablarini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, Karpin murabbiy emas, balki menejer bo‘lib, bu ikki lavozimning vazifalari farq qiladi. Hozirda unga ayniqsa qiyin, chunki terma jamoada ishlash jarayonida u "Dinamo" o‘yini haqida doimiy o‘ylaydi, ammo jamoa o‘z-o‘zidan rahbarsiz qolgandek holatda.
Popovning fikricha, murabbiy klub va terma jamoa o‘rtasida doimiy ravishda bo‘linib qolishi mumkin, lekin bu holat uni tezda charchatadi va ishidan sovutadi. Hozirgi vaqtda "Dinamo" Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida yetti turdan so‘ng sakkiz ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda turibdi.
Navbatdagi, sakkizinchi turda "Dinamo" poytaxt derbisida Moskva "Spartak" jamoasi bilan kuch sinashadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi natijalarini yaxshilash uchun muhim hisoblanadi.

Попов: Карпин не тренер, а менеджер
Бывший защитник казанского "Рубина" и пермского "Амкара" Алексей Попов объяснил причины плохих результатов московского "Динамо" и сборной России под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Карпин не тренер, а менеджер, и задачи этих двух должностей различаются. Сейчас ему особенно трудно, так как в процессе работы со сборной он постоянно думает об игре "Динамо", однако команда словно осталась без руководства.
По мнению Попова, тренер может постоянно разделяться между клубом и сборной, но это быстро утомляет и отталкивает его от работы. В настоящее время "Динамо" занимает девятое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги после семи туров, имея восемь очков.
В следующем, восьмом туре "Динамо" встретится в столичном дерби с московским "Спартаком". Эта игра считается важной для улучшения результатов команды в сезоне.