Germaniya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichidagi o‘yinda o‘zining 2001 yildan beri davom etayotgan gol urish seriyasini to‘xtatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu 24 yil ichida birinchi bor Germaniya jamoasi saralash o‘yinida gol ura olmadi. Oxirgi marta bunday holat 2001 yilda yuz bergan bo‘lib, unda Germaniya Finlandiya terma jamoasi bilan 0:0 hisobida durang o‘ynagan edi.
Yaqinda o‘tgan saralash bosqichining ochilish o‘yinida Germaniya jamoasi safarda Slovakiya terma jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Slovakiyalik futbolchilar David Gantsko va David Strelets hisobiga gollar yozildi.
Shu tariqa, Germaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Yulian Nagelsmann qo‘l ostida do‘stlik uchrashuvlarini hisobga olgan holda ketma-ket uchinchi mag‘lubiyatini qabul qildi. Bu natija jamoaning saralash bosqichida o‘z imkoniyatlarini qayta ko‘rib chiqishi zarurligini ko‘rsatmoqda.

Сборная Германии не смогла забить гол в отборочном турнире
Сборная Германии прервала свою серию голов в отборочных матчах чемпионата мира 2026 года, которая длилась с 2001 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
За 24 года впервые команда Германии не смогла забить гол в отборочном матче. В последний раз подобное случилось в 2001 году, когда Германия сыграла вничью с Финляндией со счётом 0:0.
В недавнем открывающем матче отборочного этапа сборная Германии на выезде проиграла сборной Словакии со счётом 0:2. Голы забили словацкие футболисты Давид Ганцко и Давид Стрелец.
Таким образом, главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн, учитывая товарищеские матчи, потерпел третье поражение подряд. Этот результат показывает необходимость пересмотра возможностей команды на отборочном этапе.