Krugovoy: Iordaniya bilan o‘yin eng qiyinlaridan biri
Rossiya terma jamoasi himoyachisi Danil Krugovoy "Evro-Futbol.Ru" tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida Iordaniya bilan o‘yin (0:0) va BetBoom do‘stlik uchrashuvida Qatar jamoasiga qarshi kutayotganlarini muhokama qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Iordaniya bilan o‘yinda birinchi bo‘limda jamoa o‘z darvozasida ko‘p imkoniyatlar yaratib berdi va ko‘plab xatolarga yo‘l qo‘ydi. Shu sababli raqib jamoa ko‘plab vaziyatlarga ega bo‘ldi.
Ikkinchi bo‘limda esa jamoa o‘yinni qayta tashkil qildi va yangilandi, bu esa raqibning charchaganini ko‘rsatdi. Danil Krugovoy Rossiya terma jamoasi uch yildan beri birinchi marta gol ura olmagani haqida gapirar ekan, bu holatni umidsizlik deb hisoblamasligini aytdi.
U jamoa har doim g‘alaba qozonishni va imkon qadar ko‘proq gol urishni istashini, ammo ba’zida omad ham muhim rol o‘ynashini ta’kidladi. So‘nggi yillarda Rossiya terma jamoasi Osiyo konfederatsiyasi jamoalari bilan ko‘p o‘yin o‘tkazgan.
Iordaniya jamoasini yaxshi raqib deb baholadi va bunday kuchli sparringning foydali ekanligini ta’kidladi. Eng qiyin o‘yinlardan biri sifatida Iordaniya va Nigeriya jamoalari bilan o‘yinlarni eslab o‘tdi.
Qatar terma jamoasi haqida esa, u bu jamoa Iordaniyadan ancha kuchli ekanligini aytdi. Bundan tashqari, o‘yin safarda bo‘lib o‘tishi, iqlim sharoitining boshqacha ekanligi va tarkibdagi o‘zgarishlar Qatarga qarshi o‘yinni yanada murakkablashtirishini ta’kidladi.

Krugovoy: Игра с Иорданией одна из самых сложных
Защитник сборной России Данил Круговой в эксклюзивном интервью сетевому изданию "Евро-Футбол.Ру" обсудил матч с Иорданией (0:0) и предстоящую товарищескую встречу с командой Катара в рамках BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в игре с Иорданией в первом тайме команда допустила много ошибок и позволила сопернику создать множество моментов у своих ворот.
Во втором тайме команда перестроилась и обновилась, что показало усталость соперника. Данил Круговой, говоря о том, что сборная России впервые за три года не смогла забить гол, отметил, что не считает это поводом для отчаяния.
Он подчеркнул, что команда всегда стремится к победе и забить как можно больше голов, но иногда удача играет важную роль. В последние годы сборная России провела много матчей с командами Азиатской конфедерации.
Он оценил команду Иордании как хорошего соперника и отметил пользу таких сильных спаррингов. Вспомнил игры с командами Иордании и Нигерии как одни из самых сложных.
О сборной Катара он сказал, что эта команда значительно сильнее Иордании. Кроме того, игра пройдет на выезде, климатические условия будут иными, а изменения в составе усложнят матч против Катара.