Sankt-Peterburgning «Zenit» klubi yaqin orada ikki xorijiy futbolchini sotishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, jamoa rahbariyati himoyachilar Strahinya Erakovich va Vanya Drkushichni jamoani tark etish ro‘yxatiga kiritgan. Rossiya chempionatining ikkinchi o‘rindagi jamoasi ushbu futbolchilar bo‘yicha kelishuvlarni ko‘rib chiqishga tayyor.
Eslatib o‘tish joiz, Erakovich 2023-yil yozidan buyon «Zenit» safida o‘ynamoqda. Drkushich esa o‘tgan yili jamoaga qo‘shilgan.
Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng, Sergey Semak boshchiligidagi «Zenit» 12 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda. Sankt-Peterburg jamoasi yetakchi «Krasnodar»dan to‘rt ochko orqada qolmoqda.

Зенит решил продать двух легионеров
Клуб «Зенит» из Санкт-Петербурга может вскоре продать двух иностранных футболистов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, руководство команды включило защитников Страхиню Ераковича и Ваню Дркушича в список на уход из клуба. Команда, занимающая второе место в чемпионате России, готова рассматривать предложения по этим футболистам.
Напомним, что Еракович играет за «Зенит» с лета 2023 года. Дркушич присоединился к команде в прошлом году.
После семи туров чемпионата России «Зенит» под руководством Сергея Семака набрал 12 очков и занимает пятое место в турнирной таблице. Команда из Санкт-Петербурга отстает от лидера «Краснодара» на четыре очка.