Jahon chempionatiga 16 terma jamoa yo‘llanma oldi
Payshanba kechasi juma kuniga o‘tar kechada jahon chempionati—2026 yilgi musobaqaga yo‘llanma olgan yana uch milliy terma jamoa aniqlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu yo‘llanmalarni Urugvay, Kolumbiya va Paragvay terma jamoalari qo‘lga kiritdi. Shu tariqa, jahon chempionatiga yo‘llanma olgan terma jamoalar soni 16 taga yetdi.
Hozirgi ro‘yxatda Kanada, Amerika Qo‘shma Shtatlari, Meksika, Yaponiya, Yangi Zelandiya, Eron, Argentina, O‘zbekiston, Janubiy Koreya, Iordaniya, Avstraliya, Braziliya, Ekvador, Urugvay, Kolumbiya va Paragvay terma jamoalari mavjud. 2026 yil yozida o‘tkaziladigan jahon chempionatida jami 48 ta terma jamoa ishtirok etadi.
Musobaqa uch davlatda — Amerika Qo‘shma Shtatlari, Meksika va Kanadada o‘tkaziladi. Ushbu davlatlarning terma jamoalari chempionatga avtomatik ravishda yo‘llanma oldi.

16 сборных команд получили путёвки на чемпионат мира
В ночь с четверга на пятницу стали известны еще три национальные сборные, получившие путевки на чемпионат мира — турнир 2026 года. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Эти путевки получили сборные Уругвая, Колумбии и Парагвая. Таким образом, количество команд, получивших путевки на чемпионат мира, достигло 16.
В текущем списке присутствуют сборные Канады, Соединенных Штатов Америки, Мексики, Японии, Новой Зеландии, Ирана, Аргентины, Узбекистана, Южной Кореи, Иордании, Австралии, Бразилии, Эквадора, Уругвая, Колумбии и Парагвая. В чемпионате мира, который пройдет летом 2026 года, примут участие всего 48 национальных сборных.
Турнир пройдет в трех странах — Соединенных Штатах Америки, Мексике и Канаде. Сборные этих стран автоматически получили путевки на чемпионат.
Действующим чемпионом мира является сборная Аргентины. Они выиграли предыдущий турнир.
По мере приближения турнира поклонники мирового футбола с нетерпением ждут определения новых чемпионов.