Tomas Tuxel Andorra bilan uchrashuvda kuchli tarkib tanlaydi
Angliya terma jamoasining bosh murabbiyi Tomas Tuxel Andorra bilan uy uchrashuvida kuchli tarkibni maydonga tushirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdan atigi uch kun o‘tib “uch sher” jamoasi Serbiya safarida o‘ynaydi. Tuxelning so‘zlariga ko‘ra, bu mavsum Jahon chempionati yilidir va tayyorgarlik cheklangan vaqtda amalga oshirilmoqda.
Shuning uchun eng kuchli jamoani maydonga chiqarish rejalashtirilgan, ya’ni unga to‘liq ishoniladi. U murabbiy sifatida avvalo birinchi o‘yinga e’tibor berishni, keyin esa ikkinchisiga qarashni ma’qul topmoqda.
Eksperimentlarga berilmaslik va o‘yin davomida o‘yinchilar holatini baholash asosiy vazifa hisoblanadi. Angliya va Andorra terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 6 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi.

Томас Тухель выберет сильный состав на матч с Андоррой
Главный тренер сборной Англии Томас Тухель планирует выпустить на поле сильнейший состав в домашнем матче с Андоррой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Всего через три дня после этой встречи команда «трёх львов» сыграет в гостях со сборной Сербии. По словам Тухеля, этот сезон — год чемпионата мира, и подготовка проходит в ограниченные сроки.
Поэтому планируется выпустить на поле максимально сильную команду, то есть на неё полностью рассчитывают. Тренер считает правильным в первую очередь сосредоточиться на первой игре, а затем уже смотреть на вторую.
Основной задачей является отказ от экспериментов и оценка состояния игроков во время матча. Встреча сборных Англии и Андорры начнётся 6 сентября в 19:00 по московскому времени.