Braziliya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida Chilini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Selesao" jamoasidan ikki futbolchi, "Zenit" klubi himoyachisi Duglas Santos va hujumchi Luis Enrike maydonga tushdi. "Zenit" boshqaruv raisining maslahatchisi Aleksandr Medvedev bu borada o‘z fikrini bildirdi.
Medvedev Santos va Enrikeni muvaffaqiyatli o‘yinlari bilan tabrikladi hamda ularning Braziliya terma jamoasidagi o‘yinlari Rossiya Premer-ligasining darajasini aks ettirishini ta’kidladi. U shuningdek, Duglas butun o‘yinni o‘tkazib, golli uzatma amalga oshirgani, Luis esa yarim soat maydonda bo‘lib, chap qanotdan ajoyib o‘tishdan so‘ng golli pas bergani haqida gapirdi.
Bu ikki futbolchining darajasi va mamlakatimiz chempionatining sifati tufayli ular shunday o‘ynay olishganini qayd etdi. Shuni eslatib o‘tamizki, Braziliya terma jamoasi iyun oyida allaqachon 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘l olishni ta’minlagan.

Футболисты Зенита добились успеха в сборной Бразилии
Сборная Бразилии по футболу на отборочном этапе чемпионата мира 2026 года победила Чили со счётом 3:0. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Два футболиста из команды "Селесао", защитник "Зенита" Дуглас Сантос и нападающий Луис Энрике, вышли на поле. Советник председателя правления "Зенита" Александр Медведев высказал своё мнение по этому поводу.
Медведев поздравил Сантоса и Энрике с успешной игрой и отметил, что их выступления в сборной Бразилии отражают уровень Российской Премьер-лиги. Он также рассказал, что Дуглас провёл весь матч и сделал голевую передачу, а Луис провёл на поле полчаса и после отличного прохода по левому флангу отдал голевой пас.
Он отметил, что благодаря уровню этих двух футболистов и качеству нашего чемпионата они смогли так сыграть. Напомним, что сборная Бразилии уже в июне обеспечила себе путёвку на чемпионат мира 2026 года.